Nowości produktowe

Modułowa oprawka typu Seco QC upraszcza obróbkę skrawaniem typu szwajcarskiego

By  | 

Firma Seco Tools wprowadziła do sprzedaży modułowy system oprawek tokarskich dla producentów, którzy chcą zwiększyć swoją produktywność dzięki szwajcarskiej obróbce skrawaniem. System umożliwia szybkie, łatwe i powtarzalne indeksowanie płytek i wymianę narzędzi poza ciasną przestrzenią roboczą obrabiarki. Oprawki typu QC są również wyposażone w technologie Seco Jetstream Tooling® i Jetstream Tooling® Duo, które zapewniają optymalną kontrolę wióra, wysoką gładkość powierzchni i większą trwałość narzędzia.

W celu ułatwienia obsługi, modułowa oprawka typu Seco QC umożliwia użytkownikom zdejmowanie głowic skrawających oraz płytek jako jednego zespołu, szybkie ich indeksowanie i ponowne zamocowanie. Producenci mogą również stosować ten system do wymiany głowic skrawających i płytek z innymi zestawami w celu uzyskania jeszcze większej wydajności. Głowica skrawająca QC jest również wyposażona w podwójne kołki z węglika, zapewniające dokładne, spójne i bezpieczne mocowanie i indeksowanie płytek.

Technologia Seco Jetstream Tooling® precyzyjnie kieruje chłodziwo pod wysokim ciśnieniem przez uchwyt narzędzia QC do strefy skrawania. Narzędzie Seco Jetstream Tooling® Duo, dostępne dla wybranych głowic skrawających, dodaje drugi kanał chłodziwa do spodniej części uchwytu. Drugi kanał chłodziwa można wyłączyć w razie potrzeby, aby uzyskać jeszcze większą wszechstronność obróbki skrawaniem.

Nowe oprawki typu QC obejmują głowice skrawające do ogólnego toczenia ISO, MDT, gwintowania i przecinania. Oprawki są dostępne w wielkościach metrycznych 1010 mm, 1212 mm i 1616 mm oraz w wielkościach calowych 0,375″, 0,50″ i 0,635″. Aby uzyskać więcej informacji na temat modułowych oprawek narzędziowych QC, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy Seco lub odwiedzić stronę produktów oprawek narzędziowych QC.


Firma Seco Tools ma swoją siedzibę w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg jej działania obejmuje przeszło 75 krajów. Dzięki temu stała się czołowym ogólnoświatowym dostawcą rozwiązań w dziedzinie frezowania, narzędzi stacjonarnych, wiercenia i systemów narzędziowych. Od ponad 80 lat firma Seco dostarcza technologie, procesy i wsparcie pozwalające wytwórcom na całym świecie osiągnąć najwyższą wydajność i największe zyski. Więcej informacji o tym, jak innowacyjne produkty i niezrównana jakość usług firmy Seco przyczyniają się do sukcesów producentów z różnych branż, można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.secotools.com.

Seco Tools (Poland) Sp. z o.o.
ul. Naukowa 1
02-463 Warszawa
HOSZWA Marcin
Phone : +48 607 559 607
Fax : +48 22 637 53 84
marcin.hoszwa@secotools.com

Seco Tools GmbH
Postfach 1155, D-40671 Erkrath
PALMEN Bettina
Phone : +49 211 24 01 313
Fax : +49 211 24 01 275
bettina.palmen@secotools.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *