Nowości produktowe

Oprawki narzędziowe dostarczające chłodziwo bez przewodów utrudniających operacje tokarskie

By  | 

Nowe oprawki z serii JETI (Jetstream Integrated) firmy Seco Tools pozwolą zapomnieć o dostarczających chłodziwo przewodach i złączach mogących zakłócać operację rowkowania, przecinania lub toczenia. Nowe produkty z gamy oprawek narzędziowych MDT (do toczenia wielokierunkowego), X4 (do rowkowania i przecinania) oraz 150.10 (do przecinania) zapewniają wewnętrzne chłodzenie bez żadnych zakłóceń, a także możliwość włączania i wyłączania dolnego kanału chłodziwa w zależności od potrzeb.

System Jetstream Tooling® to stabilność, niezawodność i lepsze wykończenie powierzchni, jak również elastyczność zastosowań oraz praktyczne i wydajne chłodzenie bez użycia zewnętrznych przewodów, złączy i dodatkowych części, które mogą obniżać wydajność i zwiększać koszty.

Oprawki z chwytami kwadratowymi MDT, X4 i 150.10 dostępne są wymiarach 20 × 20 mm (0,787 × 0,787 cala) oraz 25 × 25 mm (0,984 × 0,984 cala). Oprawki MDT umożliwiają montaż płytek o wielkości 2, 3, 4, 5, 6 i 8 mm (0,0787, 0,118, 0,157, 0,197, 0,236 i 0,315 cala). Oprawki 105.10 umożliwiają montaż listwy o wielkości 15.
System Jetstream Tooling® kieruje strumień chłodziwa pod ciśnieniem bezpośrednio na strefę skrawania za pośrednictwem kanałów wewnętrznych oprawki narzędziowej, zapewniając zoptymalizowaną obróbki skrawaniem, kontrolę wióra i niezawodność procesu. W przeciwieństwie do innych oprawek narzędziowych oprawki Jetstream Tooling® Duo wyposażone są w dwa kanały chłodziwa i możliwość włączania i wyłączania dolnego kanału w zależności od potrzeb. Złącza na przewody doprowadzające chłodziwo znajdujące się na boku oraz z tyłu umożliwiają oprawkom funkcjonowanie również na obrabiarkach z konwencjonalnym systemem chłodzenia.
Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii JETI, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem firmy Seco lub odwiedzić naszą stronę poświęconą produktom JETI.

Firma Seco Tools ma swoją siedzibę w miejscowości Fagersta (Szwecja), ale zasięg jej działania obejmuje przeszło 75 krajów. Dzięki temu stała się czołowym ogólnoświatowym dostawcą rozwiązań w dziedzinie frezowania, narzędzi stacjonarnych, wiercenia i systemów narzędziowych. Od ponad 80 lat firma Seco dostarcza technologie, procesy i wsparcie pozwalające wytwórcom na całym świecie osiągnąć najwyższą wydajność i największe zyski. Więcej informacji o tym, jak innowacyjne produkty i niezrównana jakość usług firmy Seco przyczyniają się do sukcesów producentów z różnych branż, można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.secotools.com.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *