Nowości produktowe

Nowe trzpienie GN 412 wraz z akcesoriami

By  | 

Gama trzpieni firmy Elesa+Ganter została poszerzona o nowy model GN 412. Trzpień ten został osadzony w oprawce montażowej, dzięki czemu można go w łatwy sposób zamontować w konstrukcji maszyn i urządzeń (Rys. 1). Dodatkowe akcesoria w postaci oprawki montażowej GN 421.1 oraz tulei najazdowych pozwalają tworzyć gotowe komplety elementów ryglujących np. szuflad, pokryw, osłon itp. Wymienione produkty są rekomendowane także do systemów profili z rowkami teowymi.

Rys. 1. Trzpień GN 412

„Wprowadzone rozwiązanie jest naszą odpowiedzią na zapytania ze strony klientów. Jednocześnie jest metodą ułatwiającą korzystanie z elementów ustalających. Konstrukcja trzpienia GN 412 została oparta na bazie mini trzpienia GN 822, do którego dodano oprawkę montażową. Dzięki takiej konstrukcji trzpień można montować poprzecznie w stosunku do kierunku działania szpilki. Montaż może odbywać się od przodu przez otwory przelotowe za pomocą śrub cylindrycznych lub od tyłu przez otwory gwintowane.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska

Istnieje szereg aplikacji, w których zatrzaśnięcie trzpienia odbywa się samoczynnie np.:

  • podczas opuszczania pokryw,
  • najazdu szuflady,
  • blokowaniu dwóch modułów urządzeń względem siebie.

W takiej sytuacji musimy zadbać o to, aby zamontowane elementy naprowadziły ruchomą szpilkę trzpienia, a później pewnie ją zablokowały w otworze. W takim przypadku parą dla trzpienia GN 412 jest tuleja pozycjonująca GN 412.2 (prosta) lub GN 412.3 (stożkowa). Montaż tulei pozycjonujących może odbywać się bezpośrednio w konstrukcji za pomocą gwintu zewnętrznego lub w oprawce GN 412.1, która dodatkowo pozwala wyregulować ustawienie tulei względem trzpienia w celu najlepszego najazdu i pewnej blokady (Rys. 2).

Rys. 2. Tuleje pozycjonujące GN 412.2, GN 412.3 oraz oprawka montażowa GN 412.1

 

Tuleje pozycjonujące z serii GN 412.2 oraz GN 412.3 pozwalają na łatwe zatrzaśnięcie trzpienia ustalającego, a hartowana stal, z której są wykonane zapewnia długotrwałą eksploatację bez obawy o „rozbicie” otworu pozycjonującego. Sposób montażu oraz przykład zastosowania trzpienia GN 412 wraz z tulejami GN 412.2 oraz GN 412.3 i oprawką montażową GN 412.1 został przedstawiony poniżej (Rys. 3).

 

Rys. 3. Sposób montażu trzpienia GN 412, tulei GN 412.2, GN 412.3 i oprawki montażowej GN 412.1

 

Do sprzedaży wprowadzono również tuleje pozycjonujące GN 412.4 i GN 412.5 w wykonaniu ze stali nierdzewnej AISI 431. Zastosowanie tych materiałów pozwala na wdrożenia tego typu blokad w aplikacjach zewnętrznych oraz wymagających mycia środkami czyszczącymi (Rys. 4) np. w:

  • przemyśle spożywczym,
  • przemyśle farmaceutycznym,
  • przemyśle chemicznym itp.

 

Rys. 4. Tuleje pozycjonujące GN 412.4 i GN 412.5


ELESA+GANTER® jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn: Elesa S.p.A (Monza, Milano, Italy) i Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Germany).

ELESA+GANTER® to ponad 60 000 standardowych elementów i części do maszyn i urządzeń oraz wiele produktów specjalnych wykonywanych pod określone, specyficzne wymagania klienta. Elementy standardowe Elesa+Ganter® łączą w sobie zarówno najwyższą jakość, funkcjonalność, innowacyjność, jak i dbałość o wzornictwo. Potwierdza to ponad 180 patentów i zastrzeżonych wzorów oraz ponad 45 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego m.in. “International Forum Design Award”, “Compasso d’Oro” w Mediolanie czy “Design Center” w Stutgarcie. Wszystkie produkty E+G produkowane są zgodnie z normą ISO 9001:2008 oraz normą środowiskową ISO 14001:2004.

Światowa sieć dystrybucji produktów Elesa+Ganter obejmuje 70 krajów.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER® i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne u klientów, profesjonalną i szybką obsługę sprzedażową (20 000 elementów E+G dostarczane jest w systemie 24h z magazynu w Polsce).

Więcej informacji o firmie i jej ofercie, katalog produktów, tabele wymiarów, darmowe pliki 2D i 3D do pobrania, znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl.

Szczegółowe informacje o nowościach i zastosowaniach produktów E+G można także przeczytać w newsletterze dostępnym na stronie: www.elesa-ganter.info.pl.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *