IT

Nowa linia dysków do zastosowań przemysłowych od TRANSCEND

By  | 

Firma TRANSCEND prezentuje nową linię dysków SSD charakteryzujących się wysoką odpornością na temperaturę oraz wytrzymałością 3 000 cykli P/E. Nośniki przeznaczone są do zastosowań przemysłowych takich jak infrastruktura monitoringu wizyjnego czy inteligentnego transportu (ITS) oraz systemy wykorzystujące uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję (AIoT).

Cztery formaty

Dyski z nowej linii TRANSCEND dostępne są w czterech wersjach.

Model SSD450K-I w formacie 2,5” z interfejsem SATA III osiąga do 550 MB/s przy odczycie. Dzięki obsłudze DEVSLP interfejs SATA jest wyłączony, kiedy notebook nie jest używany, co wydłuża czas pracy na baterii. Dysk dostępny będzie w pojemnościach 128 GB, 256 GB oraz 512 GB.

Drugą nowością jest wyposażony w interfejs PCIe M.2 NVMe model MTE550T-I o pojemności od 128 GB do 512 GB. Jest on przeznaczony do profesjonalnej obróbki dźwięku i wideo dzięki transferom sięgającym 1800 MB/s przy odczycie oraz 800 MB/s przy zapisie.

Serię uzupełniają dyski M.2 SATA III w formacie 2242 MTS550T-I oraz 2280 MTS950T-I, odczytujące dane z szybkością do 560 MB/s. Mniejszy z nich dostępny będzie w wersjach o pojemności od 64 GB do 256 GB, natomiast większy w wersjach 128 GB, 256 GB oraz 512 GB.

Wytrzymałe konstrukcje

Wszystkie urządzenia zbudowano w oparciu o kości 3D NAND flash. Zastosowanie pamięci podręcznej DRAM DDR3 oraz bufora SLC wspomaga szybki transfer danych. Dyski wytrzymują do 3000 cykli P/E (Program/Erase). Nowości TRANSCEND wykorzystują algorytm kodowania LDPC (Low Density Parity Check), który wykrywa i koryguje błędy zaistniałe w czasie transferu danych. Wspierają również takie technologie jak Advanced Garbage Collection, Intelligent Block Management czy Advanced Global Wear Leveling.

Omawiana seria działa w szerokim zakresie temperatur: od -40° C do nawet 85° C, przy wilgotności 5-95% oraz wibracjach o częstotliwości od 5 Hz do 800 Hz. Dyski wytrzymują wstrząsy rzędu 1500 G / 0,5 ms wzdłuż trzech osi. Sprawia to, że nośniki są przystosowane do pracy w skrajnych warunkach przez długi okres czasu.

Oprogramowanie SSD Scope Pro

TRANSCEND udostępnia bezpłatną aplikację SSD Scope Pro, która pomaga w zachowaniu maksymalnej wydajności dysku oraz zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych na nim danych. Oprogramowanie umożliwia m.in. skanowanie diagnostyczne, wymuszenie aktywacji funkcji TRIM, bezpieczne usuwanie danych, aktualizację oprogramowania i klonowanie systemu.

Gwarancja i cena

Nowe dyski SSD firmy TRANSCEND są objęte trzyletnią ograniczoną gwarancją. Sugerowane przez producenta ceny wynoszą 159 zł za SSD450K-I o pojemności 128 GB, 179 zł za MTE550T-I 128 GB, 152 zł za MTS950T-I 128 GB oraz 149 zł za MTS550T-I 128 GB. Ceny pozostałych wariantów pojemnościowych zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

Specyfikacja

* Transfery mogą różnić się w zależności od zastosowanego sprzętu oraz oprogramowania.

Więcej informacji: www.transcend-info.com.


O firmie TRANSCEND

TRANSCEND jest rozpoznawalnym na świecie producentem pamięci oraz peryferiów komputerowych. Założona w 1988 roku firma oferuje pełną gamę nośników SSD, kamerek osobistych, kamerek samochodowych, akcesoriów do produktów Apple (pamięci USB OTG, dyski zewnętrzne, karty pamięci), pamięci USB oraz kart pamięci flash. TRANSCEND prowadzi swoją produkcję na Tajwanie i w Chinach, a oddziały posiada w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Japonii, Korei oraz Chinach.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *