IT

System śledzenia zasobów

By  | 

Neoception Asset Tracker daje możliwość monitorowania urządzeń produkcyjnych, opartego na chmurze obliczeniowej. Czytniki RFID z systemu Pepperl + Fuchs IDENTControl wykorzystują znaczniki do identyfikowania zasobów, których dane są przesyłane przez bramkę dostępową do chmury Neoception, dającej możliwość ich przeglądania w dowolnym momencie. Zapewnia to bardziej szczegółowy podgląd i ułatwia planowanie procesów produkcyjnych.

Liczba cykli wykorzystania poszczególnych komponentów podczas produkcji jest określana za pomocą systemu RFID, tworząc w ten sposób bardziej precyzyjny przegląd aktualnego wykorzystania infrastruktury zakładu. Oparty na chmurze obliczeniowej system RFID umożliwia monitorowanie szerokiej gamy urządzeń produkcyjnych wymagających serwisowania. Poza dużą niezawodnością i samowystarczalnością, oferuje wiele innych zalet.

Czytniki RFID z systemu Pepperl + Fuchs IDENTControl wykorzystują znaczniki do identyfikowania zasobów, których specyficzne dane są przesyłane przez bramkę dostępową do chmury Neoception. Użytkownicy serwisu mogą przeglądać dane w chmurze w dowolnej chwili i z dowolnej lokalizacji. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala na konfigurowanie zasobów i zarządzanie powiadomieniami.

System daje duże możliwości konfiguracji, dzięki czemu może zostać dostosowany do wymogów różnych zakładów produkcyjnych. Na przykład, możliwe jest zdefiniowanie liczby cykli, które poszczególne zasoby mogą ukończyć przed wysłaniem powiadomienia o konieczności serwisowania. Ułatwia to planowanie konserwacji urządzeń i zapobiega awariom. Możliwe jest również zintegrowanie wielu linii produkcyjnych w systemie. Użytkownik może wysyłać żądania statusu i dołączać lub oddzielać tagi do lub od obiektów w panelu użytkownika chmury Neoception.

Zdj. 1. Dane z czytników RFID są przesyłane przez bramkę IoT do chmury Neoception, gdzie są one dostępne przez cały czas.


Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.pepperl-fuchs.com.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *