Nowości produktowe

Nowy rozdzielacz sekcyjny do zastosowania w ładowarkach kołowych oraz spycharkach

By  | 

Nowy, modułowy blok sterujący RS15WL firmy Bosch Rexroth oferuje znacznie większą sprawność działania dzięki ograniczeniu strat ciśnienia, korzystając ze wszystkich zalet systemu LUDV. Znacznie wyższy zakres ciśnienia i większy zakres funkcji, zwiększenie dopuszczającego ciśnienia roboczego oraz zakresu funkcji zostało zaprojektowane, aby spełnić wszystkie wymagania spycharek oraz ładowarek kołowych do 16 ton.

Dzięki ograniczeniu strat ciśnienia nawet o 40% w porównaniu z poprzednią generacją M6-15, nowy rozdzielacz sekcyjny znacznie zwiększa sprawność energetyczną hydrauliki osprzętu roboczego. Ogranicza to zużycie oleju napędowego i związaną z nim emisję spalin ładowarek kołowych i spycharek. Jednocześnie, nowy blok sterujący stanowi dla producentów pojazdów krok w kierunku zwiększenia ciśnienia. RS15WL został zaprojektowany do pracy
z ciśnieniem roboczym do 380 bar i maksymalnym ciśnieniem 430 bar. Dzięki temu, projektanci maszyn mogą stosować siłowniki o mniejszym przekroju, oszczędzając w ten sposób przestrzeń montażową. Blok sterujący jest
w pełni kompatybilny z osiowymi pompami tłokowymi A11VO Bosch Rexroth.

Jednostka LUDV może być stosowana w układach z pompą o wydajności do 200 l/min. Jeśli taki przepływ nie jest wystarczający, aby wydajnie zasilać wszystkie narzędzia, funkcja LUDV spowalnia wszystkie ruchy w takim samym stopniu, nie zatrzymując żadnego z nich. Zwiększa to bezpieczeństwo i wygodę obsługi.

Układ modułowy z płytami sekcyjnymi zwiększa elastyczność realizacji różnorodnych funkcji. Wydajna, nawet stuprocentowa regeneracja usprawnia sterowanie jednoczesnymi ruchami i zmniejsza zużycie energii. Umożliwia to także szybsze obniżanie łyżki ładowarki z różnym obciążeniem bez kawitacji, a także szybsze wysypywanie ładunku do przodu przy zastosowaniu kinematyki równoległej. Ponadto, blok sterujący optymalizuje „obniżanie mocy“, przez co lemiesz spycharki pozostaje w kontakcie z podłożem.

Pozostałe funkcje zapewniają ograniczenie drgań łyżki ładowarki podczas jazdy i spełniają wysokie wymagania w zakresie utrzymywania ładunku. Zintegrowany zawór priorytetowy w sposób niezawodny obsługuje układ sterujący, a zawór płuczący zapobiega blokowaniu tłoka poprzez kompensację różnic temperatur.

Ograniczająca ciśnienie funkcja „Load Sensing“ chroni pompy i układ sterujący przed skokami ciśnienia. Zintegrowana funkcja generowania ciśnienia sterującego jest wyłączana przez zawór odcinający podczas jazdy po drodze. Drugi zawór odcinający kontroluje elementy zewnętrzne, jak np. hamulec postojowy. Pomimo znacznie wyższego poziomu ciśnienia roboczego i rozszerzonego zakresu funkcji, nowy blok sterujący zajmuje
o około 10% mniej miejsca niż jego poprzednik.

Zdj. 1. Blok sterujący RS15WL z systemem LUDV firmy Bosch Rexroth o znacznie większej funkcjonalności.


Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Dzięki inteligentnym komponentom, niestandardowym rozwiązaniom systemowym i usługom Bosch Rexroth tworzy niezbędne środowisko dla w pełni połączonych aplikacji. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, jak również oprogramowanie i interfejsy do rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2018 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 32,300  pracowników. Więcej informacji: www.boschrexroth.pl.

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 410 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2018) i wygenerowała w 2018 roku obrót w wysokości 77,9 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 69,500 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 125 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.


Kontakt dla czytelników:

mgr inż. Przemysław Kacprzak
Tel.: +48 22 738 18 63
E-Mail: przemyslaw.kacprzak@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *