Raporty

NSK zwalcza proceder podrabiania łożysk i ich opakowań w Chinach

By  | 

Firma NSK kontynuuje działania mające na celu zatrzymanie produkcji fałszywych łożysk. Ostatnie przechwycenie podrobionych opakowań i etykiet marki NSK w prowincji Hebei (Chiny) ilustruje skalę problemu. W Xintai City (Linxi County) odkryto ponad 23.000 podrobionych pudełek i kartonów, które zostały następnie skonfiskowane w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie i możliwe oskarżenie.

Koichi Uchida, kierownik działu GAM-IMBD w NSK i członek Japońskiego Stowarzyszenia Przemysłu Łożyskowego (JBIA, Japan Bearing Industry Association) oraz Światowego Stowarzyszenia Producentów Łożysk (WBA, World Bearing Association) ściśle współpracuje z lokalnymi władzami na całym świecie w celu egzekwowania prawa i przepisów wobec fałszerzy. Jego celem jest ochrona reputacji i marki NSK przed niewłaściwą reprezentacją na rynku łożysk.

Założona ponad 100 lat temu firma NSK jest powszechnie szanowana i doceniana na całym świecie za produkcję wysokiej jakości, niezawodnych produktów łożyskowych, które są wykorzystywane w wielu różnych branżach, włączając w to przemysł samochodowy. Właśnie z tych powodów marka NSK stała się głównym celem fałszerzy.

Pozyskując i sprzedając łożyska gorszej jakości, nieuczciwi przedsiębiorcy handlujący fałszywymi łożyskami narażają nie tylko własne firmy, ale także użytkowników końcowych, którzy nieświadomie kupują te produkty w przekonaniu, że otrzymują »prawdziwą jakość» za niższą cenę. Oczywiście, takie łożyska cechują się wysoką podatnością na przedwczesne, nawet katastrofalne uszkodzenia, co stanowi nieodłączne zagrożenie dla bezpieczeństwa. To z kolei ma znaczący negatywny wpływ na wizerunek marki NSK.

Wyzwania związane z zatrzymywaniem fałszerzy, w szczególności w krajach, takich jak Chiny, pochłaniają dużo czasu i generują wysokie koszty. Jednak NSK nie ustaje w dążeniu do ścigania tego typu nielegalnych działań. Ostatni sukces w Hebei był możliwy dzięki pomocy śledczego i chińskich urzędników państwowych. W nielegalnym sklepie znajdowała się duża ilość fałszywych opakowań łożysk ustawionych na półkach, w workach czy po prostu magazynowanych na podłodze. Co więcej, na miejscu znaleziono drukarki i pracowników produkujących fałszywe kartony. Właściciel sklepu zapytany o przechwycone opakowania łożysk przyznał, że wszystkie były podrobione.
Chociaż konfiskata w Chinach była znaczącym uderzeniem w przemysł fałszywych łożysk, niestety jest to tylko wycinek małej części nielegalnych produktów znajdujących się na globalnym rynku. NSK i zespół Pana Uchidy będą kontynuować walkę z fałszerzami, aby chronić wizerunek i integralność marki.

Więcej informacji o procederze fałszowania łożysk można znaleźć pod adresem  www.stopfakebearing.com – na stronie organizacji WBA, działającej jako platforma edukacyjna zwiększająca świadomość użytkowników łożysk, tak aby stawali się coraz lepiej poinformowanymi konsumentami. Witryna podkreśla znaczenie dokonywania zakupów tylko z autoryzowanych i zaufanych źródeł.

Zdj. 1 i 2 – Półki z podrobionymi opakowaniami łożysk NSK

 

Zdj. 3 i 4 – Podrobione, oznaczone logotypem NSK kartony zgromadzone na podłodze

Zdj. 5 i 6 – Zbliżenia podrobionych opakowań i etykiet NSK

O NSK Europe
NSK Europe Ltd. jest europejskim oddziałem japońskiej firmy NSK produkującej łożyska z siedzibą w Tokio. Firma została założona w 1916 r. i zatrudnia obecnie około 31 tys. osób na całym świecie. Produkty i rozwiązania oferowane przez tego dostawcę dla firm przemysłowych i motoryzacyjnych można znaleźć wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się elementy związane z ruchem. Oprócz prawie wszystkich typów łożysk tocznych, portfolio firmy obejmuje zespoły łożyskowe w obudowach, technologię liniową, łożyska piast kół, łożyska przekładni i silnika oraz układy kierownicze. Firma pragnie osiągnąć perfekcję we wszystkich swoich działaniach biznesowych. Jej celem jest bycie liderem w swojej branży pod względem jakości, do czego dąży poprzez ciągły proces doskonalenia, rozwoju optymalnego produktu, optymalizację procesów produkcyjnych i proklienckie nastawienie procesów obsługi.  www.nskeurope.pl

 


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *