IT

ONCITE – pierwsze centrum danych typu Edge dla przyszłego przemysłowego przetwarzania danych produkcyjnych

By  | 

ONCITE – nowy produkt marki Rittal i jej partnerów: German Edge Cloud, IoTOS oraz Bosch Connected Industry – to zintegrowana z wewnętrznym centrum danych typu Edge Cloud otwarta platforma IIoT. Rozwiązanie, które pozwala przedsiębiorstwom na zsynchronizowanie danych produkcyjnych i prowadzenie analiz opartych na sztucznej inteligencji (a tym samym na zoptymalizowanie produkcji oraz poprawę jakości wyrobów), zostało zaprezentowane w dniach 26-28 listopada podczas tegorocznych targów SPS w Norymberdze.

Firma Rittal to pionier w dziedzinie Przemysłu 4.0., czołowy dostawca systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu na świecie. Jednak do uruchomienia nowego, całkowicie zintegrowanego cyfrowo zakładu produkcyjnego obudów kompaktowych i małogabarytowych w Haiger, eksperci marki Rittal poszukiwali rozwiązań IoT, których dotychczas jeszcze nie było. Procesy produkcyjne miały być stale ulepszane za pomocą inteligentnych mechanizmów analizy danych i potrzebnych do tego celu algorytmów, jak np. rozpoznawanie wzorców. ONCITE to efekt wspólnie opracowanego rozwiązania dla bezpiecznej i suwerennej cyfryzacji produkcji, a także łączenia procesów w sieć. Wprowadzony niedawno na rynek produkt jest dziełem firm Rittal, German Edge Cloud i IoTOS, a także odpowiedzialnej za współpracę w zakresie  zastosowań IoT, Bosch Connected Industry.

Przemysł potrzebuje prostych rozwiązań

ONCITE to kompletne rozwiązanie do przetwarzania i analizy danych przemysłowych we zakładzie produkcyjnym. Tak jak wewnętrzne centrum danych typu Edge, produkt ten umożliwia cyfryzację fabryki, a jednocześnie adaptację do różnych cyfrowych platform produkcji.

W ten sposób ONCITE stanowi odpowiedź na kluczowe pytanie stawiane sobie dziś przez dostawców z branży motoryzacyjnej – co stanie się z danymi produkcyjnymi, gdy konieczne będzie przeniesienie ich na nowe, cyfrowe platformy producentów samochodów?

Niemieckie koncerny motoryzacyjne Volkswagen oraz BMW pracują obecnie nad platformą, która miałaby obejmować cały łańcuch dostaw wymiany danych produkcyjnych w ponad 100-tysiącach fabryk. Celem tego projektu jest zwiększenie wydajności całego łańcucha dostaw nawet o 30%.

ONCITE z technologią Edge umożliwia szybkie, niezawodne, bezpieczne i proste przetwarzanie danych w cyfrowych procesach połączonych fabryk (np. przemysłowa sztuczna inteligencja, Supply Chain Track & Trace) przy jednoczesnym zachowaniu pełnej suwerenności danych. Rozwiązanie to zbiera, zapisuje i przetwarza dane bezpośrednio tam, gdzie powstają. Nie zastępuje ono już istniejących rozwiązań chmurowych, ale dzięki możliwości zachowania suwerenności danych i ich przetwarzania w czasie rzeczywistym, jest ich kompatybilnym uzupełnieniem.

Platforma ONCITE jest interesująca nie tylko dla przemysłu, lecz także dla innych sektorów, które muszą bezpiecznie przechowywać, selekcjonować i przetwarzać ogromne ilości danych w ramach łańcucha tworzenia wartości. Liczne zastosowania widać tutaj na przykład w służbie zdrowia, sektorze bankowym i w handlu – powiedział dr Sebastian Ritz, prezes German Edge Cloud.

 

 

Zdj. 1. ONCITE rozwiązaniem „All In One Edge” otwiera drzwi do suwerenności danych i produkcji opartej na sztucznej inteligencji

 

Źródło: Rittal Sp. z o.o.


O firmie Rittal

Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemów szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).

Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.

Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.

Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.

Spółka Rittal Sp. z o.o.  została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.


Pozostali partnerzy:

Bosch Connected Industry:

Bosch Connected Industry łączy oprogramowanie i usługi dla Przemysłu 4.0 w rozbudowaną ofertę o nazwie Nexeed. Około 500 pracowników tworzy i sprzedaje na rynkach Niemiec, Węgier oraz Chin oprogramowanie dla produkcji i logistyki. Celem Bosch Connected Industry jest wspieranie klientów w usieciowieniu kompletnego przepływu wartości. Oferta rozciąga się od zestawów startowych aż po całościowy pakiet obejmujący doradztwo i implementację. Połączenie tych rozwiązań upraszcza codzienną pracę personelu oraz optymalizuje procesy produkcyjne i logistyczne pod względem transparencji, sprawności, kosztów, jakości oraz czasu.

www.bosch-connected-industry.com

 

German Edge Cloud (GEC):

German Edge Cloud (GEC) jest należącym do Friedhelm Loh Group start-upem, który opracował pierwszą, wykorzystującą sztuczną inteligencję chmurę typu Edge przeznaczoną do przemysłowych zastosowań w czasie rzeczywistym. Firma z Eschborn udostępnia prywatną infrastrukturę Edge-Cloud (IaaS), platformy do analizy danych (PaaS) i dostosowane do potrzeb przemysłu aplikacje (SaaS). Celem rozwiązań German Edge Cloud jest zapewnienie szybkiej i łatwej dostępności danych w połączonych siecią fabrykach oraz zapewnienie klientom pełnej suwerenności danych.

Łącząc wiedzę partnerów z dziedzin przemysłu i badań, German Edge Cloud tworzy łatwe oraz szybkie we wdrażaniu rozwiązania „all in one” przy akceptowalnych dla średniej wielkości firm kosztach eksploatacji. Dzięki temu przedsiębiorstwa produkcyjne mogą spełnić wymogi dotyczące cyfryzacji dosłownie „za naciśnięciem guzika”.

www.gec.io i www.friedhelm-loh-group.com.

 

IoTOS GmbH:

Firma IoTOS GmbH z siedzibą Limburgu an der Lahn, spółka córka Friedhelm Loh Group, wyspecjalizowała się w przemysłowych aplikacjach IoT dla inteligentnych fabryk. Przedsiębiorstwo zaopatruje producentów, dostawców i serwisantów ze wszystkich branż przemysłu w oprogramowanie pozwalające na spełnienie wymogów Przemysłu 4.0. Aplikacje IIoT są wsparciem dla firm podczas cyfryzacji zarządzania łańcuchem dostaw: od idei produktu, przez opracowanie, produkcję, cały łańcuch dostaw, aż po dostawę do klienta końcowego. Udostępniane przez IoTOS aplikacje IIoT umożliwiają na przykład niezależne od producenta połączenie urządzeń i maszyn z siecią, analizy w czasie rzeczywistym oraz identyfikowalność w łańcuchu dostaw. Na bazie mikrousług powstają szybkie we wdrażaniu, skalowalne rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie w spełnianiu określonych, najczęściej specyficznych dla danego procesu, wymagań operatorów fabryk. Celem jest zapewnienie transparencji wzdłuż całego łańcucha wartości, zwiększenie wydajności produkcji, obniżenie kosztów konserwacji i jednocześnie implementacja zdigitalizowanych modeli biznesowych.

www.iotos.io


Dane adresowe firmy Rittal:

Rittal Sp. z o.o.
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.rittal.pl


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *