Przemysł 4.0

Połączona oferta Rockwell Automation oraz PTC w zakresie cyfrowej transformacji przemysłu

By  | 

Nowy pakiet oprogramowania FactoryTalk InnovationSuite opracowany przez PTC umożliwia transformację cyfrową procesów przemysłowych, zapewniając zwiększenie wydajności.

W dniu 12 listopada 2018, Rockwell Automation oraz PTC zaprezentowały pakiet oprogramowania FactoryTalk InnovationSuite opracowany przez PTC, który umożliwia optymalizację operacji przemysłowych i zwiększenie wydajności przez zapewnienie osobom podejmującym decyzje optymalnych danych i informacji. Nowy pakiet zapewnia kompleksowy podgląd stanu systemów i operacji z jednego źródła informacji w ramach organizacji. Połączona oferta umożliwia integrację technologii oferowanych przez obie firmy zgodnie z oficjalnym oświadczeniem o partnerstwie strategicznym z czerwca bieżącego roku.

Pakiet oprogramowania FactoryTalk InnovationSuite zapewnia komunikację urządzeń z obszaru OT (technologii operacyjnych) w ramach zakładu, natywną bezpieczną komunikację z urządzeniami przemysłowowymi. W połączeniu z danymi pochodzącymi z aplikacji IT (systemy informatyczne), osoby podejmujące decyzje zyskują dostęp do kompleksowej informacji zasobów, linii i urządzeń przemysłowych z dowolnego miejsca w zakładzie.

– Nasza oferta jest niepowtarzalna, ponieważ umożliwia jeszcze lepsze wykorzystanie przemysłowego internetu rzeczy dzięki połączeniu wiedzy ekspertów z zakresu przemysłu, technologii i systemów informatycznych – mówi John Genovesi, nowo mianowany wiceprezes działu kont firmowych i oprogramowania Rockwell Automation. – Oferujemy innowacyjne rozwiązania PTC oraz zaawansowane rozwiązania z zakresu analizy danych oraz systemów MOM Rockwell Automation dla różnorodnych rozwiązań przemysłowych.

– Przesuwamy granice, w których wiodące technologie są stosowane w środowiskach przemysłowych – mówi Catherine Knicker, dyrektor ds. współpracy strategicznej PTC. – Producenci na co dzień doświadczają ciągłych i nagłych zmian technologii cyfrowych, przy czym ich wdrażanie jest często realizowane na podstawie przestarzałych zasad. Połączona oferta pozwoli firmom na ograniczenie czasu zwrotu z inwestycji oraz na poprawę konkurencyjności poprzez pokonanie przeszkód stojących na drodze ich działalności dzięki kompleksowemu podejściu do inteligencji operacyjnej.

Połączona oferta obejmuje platformy FactoryTalk® Analytics oraz MOM, jak również przemysłową platformę IoT PTC ThingWorx®, które obejmują platformę łączności przemysłowej Kepwareâ oraz rozwiązania z zakresu rozszerzonej rzeczywistości Vuforia ®. Podstawowe funkcje zastosowań w ramach nowej połączonej oferty obejmują:

  • Intuicyjny interfejs przyjazny dla użytkownika, zapewniający kompleksowy podgląd parametrów operacji przez połączenie danych z wielu źródeł IT oraz OT dostosowanych do wymagań użytkownika. Przykładowo, menadżer ds. operacyjnych może zapoznać się z podstawowymi parametrami eksploatacyjnymi zakładu lub wielu zakładów przed rozpoczęciem analizy parametrów eksploatacyjnych indywidualnych urządzeń lub czynników wpływających na całkowitą efektywność wyposażenia (OEE).
  • Zaawansowana analityka automatyczna danych ze źródeł IT oraz OT przekształca ogromne ilości danych pierwotnych do postaci użytecznych informacji mających na celu poprawę parametrów eksploatacyjnych i ograniczenie wpływu przestojów. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji (AI) do uproszczenia złożonych procesów analitycznych, użytkownicy mogą zapobiegawczo reagować na problemy, przed wystąpieniem krytycznych awarii.
  • Rozszerzona rzeczywistość (AR) zapewnia jeszcze bardziej wydajny i skuteczny sposób wykorzystania informacji cyfrowych w świecie fizycznym. AR zapewnia poprawę efektywności szkoleń, ułatwia współdzielenie informacji oraz realizację napraw, poprawiając ich skuteczność już przy pierwszej próbie rozwiązania problemu. Połączona oferta umożliwia przekazanie pracownikom utrzymania ruchu instrukcji roboczych w formie cyfrowej, obejmujących parametry eksploatacyjne rejestrowane w czasie rzeczywistym oraz historię serwisową, ułatwiając diagnostykę i naprawę wyposażenia już przy pierwszej próbie.

Szczegółowe informacje dotyczące współpracy pomiędzy Rockwell Automation oraz PTC dostępne są na stronie internetowej FactoryTalkInnovationSuite.com.


O Rockwell Automation
Rockwell Automation Inc. (NYSE: ROK) to największa na świecie firma zajmująca się automatyką i informatyką przemysłową, która zwiększa produktywność swoich klientów oraz przyczynia się do zrównoważonego globalnego rozwoju. Główna siedziba firmy mieści się w Milwaukee (stan Wisconsin), Rockwell Automation zatrudnia około 23 000 pracowników obsługujących klientów w ponad 80 krajach.

Informacje o firmie PTC (NASDAQ: PTC)
PTC pomaga firmom na całym świecie odmienić sposób projektowania, wytwarzania, wprowadzania na rynek i utrzymania produktów, tworząc inteligentny i połączony świat. W 1986 r. zrewolucjonizowaliśmy cyfrowe projekty 3D, a w 1998 r. jako pierwsi wprowadziliśmy internetowe zarządzanie cyklem życia produktu. Obecnie nasza wiodąca platforma innowacji przemysłowych i sprawdzone w praktyce rozwiązania umożliwiają tworzenie wartości na styku świata fizycznego i cyfrowego. Dzięki nam producenci, partnerzy i deweloperzy mogą w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez Internet rzeczy i technologię rozszerzonej rzeczywistości, budując przyszłość opartą na innowacji.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *