Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Powstaje urządzenie z myślą o w pełni automatycznej i bezobsługowej dezynfekcji przestrzeni produkcyjnych.

By  | 

Firma NOYEN z Lublina, producent kompleksowych rozwiązań dla przemysłu, z ponad 20 letnim doświadczeniem w produkcji maszyn i urządzeń oraz chemii przemysłowej kontynuuje walkę z koronawirusem!

Kilka dni po wprowadzeniu na rynek wirusobójczego preparatu „Noyen Protect +” kończy obecnie fazę projektowania urządzenia, które powstaje z myślą o w pełni automatycznej i bezobsługowej dezynfekcji przestrzeni produkcyjnych, hal magazynowych czy traktów komunikacyjnych.

Rozpoczęliśmy właśnie fazę prototypowania i testów – przekazał nam Zbigniew Kurant, prezes zarządu NOYEN.

Dzięki temu urządzeniu dezynfekcja przestrzeni produkcyjnych, czy traktów komunikacyjnych będzie mogła się odbywać dokładniej, szybciej, w sposób powtarzalny i z optymalnym wykorzystaniem środka chemicznego oraz co kluczowe w obecnej sytuacji, bez udziału i tym samym narażania człowieka.

Rozwiązanie Noyen umożliwi również zaprogramowanie godzin pracy robota i obszarów dezynfekcji. Realizacja tego innowacyjnego projektu odbywa się dzięki współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz ze światowym liderem w automatyzacji opartej na pracy robotów – firmie KUKA.

Dodatkowo NOYEN opracowało kolejny preparat o działaniu wirusobójczym. Jest on obecnie na etapie rejestracji do Wykazu Produktów Biobójczych, przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Nowy środek „NOYEN Protect Care” to receptura bez alkoholu. Wykazuje właściwości niepalne, dzięki czemu możliwe jest jego bezpieczne zastosowanie w przestrzeniach produkcyjnych czy halach magazynowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *