Wydarzenia

Prima Power zaprezentuje rozwiązania przyjazne środowisku i człowiekowi na targach Blechexpo w Stuttgardzie

By  | 

Pod hasłem „Prima is here” swoje nowoczesne, zintegrowane rozwiązania zaprezentuje włoski producent systemów do obróbki blach Prima Power na międzynarodowych targach maszyn i urządzeń Blechexpo 2019. Będzie to już 14. edycja wydarzenia, które odbędzie się w dniach 5-8 listopada w Stuttgardzie. Na stoisku firmy nie zabraknie nowości i premierowych pokazów maszyn.

“Prima is here” to motto, które określa sposób podejścia firmy Prima Power do swoich klientów, nie tylko podczas branżowych targów, ale na każdym etapie współpracy. Fachowe porady, nakierunkowane ściśle pod potrzeby klienta to klucz do własnego rozwoju firmy oraz poszerzania grona nowych i obecnych klientów. Pod tym hasłem firma Prima Power zaprezentuje swoje rozwiązania na tegorocznych targach w Stuttgardzie.

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mamy możliwość pojawić się na jednych z największych w Europie targach branżowych. W tym roku prezentacja naszych maszyn obejmuje kompleksowy proces obróbki komponentów z cienkiej blachy. Podczas wydarzenia na odwiedzających będą czekali nasi specjaliści, gotowi by przedstawić najlepsze możliwe rozwiązanie do danego rodzaju produkcji – komentuje Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Premiera eP Genius 1030

Na tegorocznej wystawie Blechexpo 2019 odbędzie się premiera nowego rozwiązania Prima Power z segmentu pras krawędziowych – eP Genius 1030.  Jest to serwo-elektryczna maszyna z automatyczną zmianą narzędzi i automatycznym magazynem. Charakteryzuje się wysoką dynamiką, precyzją, gwarantując przy tym powtarzalność gięcia na najwyższym poziomie. Całkowity brak oleju przekłada się na uproszczoną i tanią konserwację urządzenia. W rezultacie, użytkownik oszczędza czas, uzyskując lepszej jakości gięcie. eP Genius 1030 nie wymaga ręcznej i żmudnej zmiany narzędzi, której jakość ściśle powiązana z doświadczeniem operatora zadecyduje o długości przestoju produkcji oraz poprawności kąta giętych po przezbrojeniu detali. eP Genius posiada 15 osi, a maksymalna ilość narzędzi do magazynowania wynosi 32 metry. Nowy model prasy to wszechstronna serwo-elektryczna maszyna o dobrej korelacji pomiędzy siłą gięcia i długością (105 ton i 3060mm), z automatyczną kompensacją ugięcia belki, 5-osiowym tylnym popychaczem oraz systemem kontroli kąta gięcia IRIS Plus. Trzy osiowy magazyn na narzędzia pomieści maksymalnie do 32 metrów segmentów narzędziowych na 8 specjalnych półkach. Rozwiązanie sprawdzi się tam, gdzie zachodzi potrzeba wykonywania częstych przezbrojeń, a produkcja odbywa się w małych partiach.

Laser Genius 1530 ze światłowodem 10 kW

W Stuttgardzie Prima Power zaprezentuje również swój znany system – Laser Genius 1530 wyposażony w światłowodowe źródło o mocy 10 kW. Jego największym wyróżnikiem jest czas przebicia mniejszy niż 1 sekunda oraz innowacyjny, zupełnie nowy typ dysz głowicy tnącej, gwarantujący mniejsze zużycie gazów roboczych. Co więcej, dzięki m.in. liniowym napędom, bramie wykonanej z włókna węglowego oraz inteligentnym czujnikom maszyna jest wysoko wydajna i niezwykle szybka. Na czas wystawy laser zostanie zainstalowany w jednej z flagowych kompozycji włoskiego producenta, czyli wraz z automatycznym magazynem blachy Combo Tower Laser, dodającym możliwość automatycznego załadunku i rozładunku blachy. Magazyn zapewnia nie tylko dodatkową przestrzeń na materiał, ale także bardzo szybki do niego dostęp, a także możliwość magazynowania gotowych komponentów wyciętych przez laser.

30. rocznica Combi Genius 1530

W tym roku Prima Power świętuje również 30. rocznicę premiery zintegrowanej technologii wykrawania i cięcia laserowego, Combi Genius 1530. Na Blechexpo maszyna zostanie zaprezentowana w wersji Dynamic z nowym zabezpieczeniem przed wiązką laserową dookoła głowicy tnącej, zapobiegającej przypadkowemu jej odbiciu poza strefę roboczą maszyny. Dzięki temu możliwe jest zrezygnowanie ze ścian protekcyjnych dookoła maszyny, co skutkuje lepszą dostępnością i widocznością podczas obróbki. To rozwiązanie dostępne jest w dwóch wersjach, różniących się od siebie wydajnością. Pure, do efektywnej produkcji z niską stopą inwestycji w urządzenie oraz Dynamic, dla osiągnięcia maksimum prędkości i produktywności. Maksymalna pojemność rewolweru to 384 narzędzia. Maszyna posiada także system inteligentnego bijaka, nie tylko skracając czas przezbrojenia, ale także rozszerzając liczbę narzędzi w rewolwerze, szczególnie tych indeksowanych. Na czas wystawy, Combi Genius zostanie wyposażone dodatkowo w urządzenie do załadunku blachy i sortowania gotowych detali – robota LSR.

Półautomatyczne centrum gnące BCe Smart

Poza nowościami, odwiedzający targi będą mieli możliwość zapoznać się ze znanymi już rozwiązaniami do wydajnego gięcia serwo-elektycznego m.in. z półautomatycznym centrum gnącym BCe Smart. Ta maszyna idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku produkcji wielkoseryjnej, jak i kompletów części lub pojedynczych detali. BCe Smart zostanie zaprezentowane z nowym wyposażeniem. API – Advanced Profile Inspection to opcja, która składa się z kamery, kontrolując w ten sposób osiągany kąt gięcia i w razie potrzeby automatycznie i w niezauważalnym czasie dokonuje korekt ruchu osi CNC. Z kolei DABA – Dynamic Adjusment of the Bending Angle to opcja korzystająca z bazy materiałów oraz informacji o rezultatach gięcia detali z nich wykonanych, wszystko po to, by maksymalnie skrócić czas wytworzenia nowego detalu.

Intuicyjne oprogramowanie

Funkcjonalność i niezawodność każdej maszyny w dużej mierze zależy od odpowiedniego oprogramowania. Software Prima Power daje możliwość podłączenia i wymiany informacji z różnymi bazami danych, które integrując się wzajemnie zwiększają ogólną efektywność przedsiębiorstwa. W strefie Software będzie możliwość zapoznania się z nowymi parametrycznymi funkcjami oprogramowania MasterBend, nowym interfacem środowiska Tulus Performance Reporting oraz nową aplikacją w chmurze Tulus Analytics, analizującą dane pracy maszyny i podsuwającą konkretne wnioski na jej temat użytkownikom.

Firma Prima Power zaprezentuje swoje rozwiązania na targach Blechexpo 2019  w hali 3, na stoisku 3504.

This slideshow requires JavaScript.


Prima Power – jeden z wiodących producentów maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy oraz niekwestionowany lider w zakresie obróbki laserowej 2D i 3D, wykrawania oraz gięcia. Zakłady produkcyjne Prima Power znajdują się we Włoszech, Finlandii i USA. Z tych państw firma dystrybuuje urządzenia i systemy na cały świat.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *