Automatyka i mechanika

Red Lion Controls przedstawia ulepszone funkcje Crimson 3.1

By  | 

Nowa funkcjonalność upraszcza komunikację między systemami produkcyjnymi i biznesowymi

Firma Red Lion Controls, specjalizująca się w zakresie komunikacji, monitoringu i kontroli systemów automatyki przemysłowej i sieci, poinformowała o nowych funkcjach dla wielokrotnie nagradzanego oprogramowania Crimson, w tym sterownika klienta OPC UA z obsługą szyfrowanego hasła, OPC UA Historical Access, łącza MQTT dla Google Cloud oraz buforowania store and forward dla wszystkich łączy chmury Crimson.

W odróżnieniu od innych klientów OPC UA, mogących zapewnić dostęp jedynie do wcześniej istniejącej listy elementów danych, nowy sterownik klienta OPC UA w Crimson 3.1 za pomocą zaledwie kilku kliknięć przechwytuje wiele atrybutów, takich jak informacje o parametrach i diagnostyczne, dotyczące tagów danych docelowego serwera OPC UA.

Dzięki tej dodatkowej funkcji, większość urządzeń opartych na Crimson 3.1 może działać zarówno jako serwer OPC UA, jak i klient OPC UA.

“Może to znacznie uprościć architekturę systemu, zwiększyć skalowalność i przyspieszyć inicjatywy integracji danych bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu lub kosztownego dostosowywania oprogramowania” – powiedział Paul Bunnell, dyrektor ds. zarządzania produktami automatyki w Red Lion Controls. “Ponadto, OPC UA Historical Access zapewnia niezawodną transmisję danych w czasie rzeczywistym i danych historycznych bezpośrednio do systemów biznesowych przedsiębiorstwa za pomocą jednego, łatwego w użyciu środowiska”.

Na urządzeniach wyposażonych w kartę SD, łącza Crimson MQTT można skonfigurować do buforowania danych w urządzeniu, gdy połączenie z platformą docelową nie jest dostępne. Ta funkcja może być ustawiona w celu wskazania, czy dane powinny być buforowane tylko w pamięci czy również na karcie SD, zapewniając odporność na przerwy w zasilaniu i zwiększając niezawodność systemu.

Crimson 3.1 można pobrać ze strony www.redlion.net/crimson-31.

Zobacz, jak łatwo skonfigurować komunikację między klientami i serwerami OPC UA, odwiedzając nasz kanał YouTube pod adresem https://youtu.be/5atvRaV-NQY


O firmie Red Lion Controls
Jako globalny ekspert w zakresie komunikacji, monitoringu i sterowania automatyką przemysłową i instalacjami sieciowymi, Red Lion dostarcza innowacyjne rozwiązania już od ponad 40 lat. Nasza technologia z zakresu automatyki, sieci Ethernet i komunikacji M2M przez sieć telefonii komórkowej umożliwia firmom na całym świecie uzyskanie wglądu w czasie rzeczywistym w dane pozwalające zwiększyć produktywność. Do marek produktów należą Red Lion, N-Tron i Sixnet. Firma ma siedzibę główną w York w Pensylwanii oraz biura regionalne w obu Amerykach, regionie Azji-Pacyfiku i Europie. Red Lion jest częścią Spectris plc, firmy zajmującej się produkcją oprzyrządowania i systemów sterowania pozwalających zwiększyć produktywność. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.redlion.net.

Local Contact
BUTTLER Silke
Phone : +49-89-5795 9421
Fax : –
silke.buttler@redlion.net

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *