Automatyka i mechanika

Przyszłościowa bramka dostępów

By  | 

Bramka dostępowa PROFINET zapewnia integrację danych procesowych i urządzeń. Dzięki nowej bramce dostępowej LB PROFINET, firma Pepperl+Fuchs łączy zdalne systemy I/O ze światem PROFINET. Komunikacja end-to-end zapewnia również optymalne wykorzystanie istniejącej inteligencji urządzeń końcowych, co stanowi ważny krok na drodze dostosowania zakładów przemysłowych do przyszłych wymogów i Industry 4.0.

Na początku 2019 roku firma Pepperl+Fuchs wprowadzi na rynek nową bramkę dostępową LB PROFINET, dostarczającą nie tylko konwencjonalną funkcjonalność PROFINET, lecz również pełen dostęp do wszystkich podłączonych urządzeń HART. W praktyce zapewni to dostęp użytkownikom do zmiennych pomocniczych HART, jako drugiej wartości mierzonej poza zmiennymi procesowymi. Dodatkowo, dane diagnostyczne z urządzeń końcowych mogą być odczytane przez HART IP, znacząco zwiększając przeźroczystość i dostępność instalacji. Nowa bramka zapewnia też maksymalną elastyczność, ponieważ różne protokoły mogą korzystać z tego samego okablowania (np. PROFINET i HART IP) oraz oczywiście zapewnia dużą przepustowość: do 80 urządzeń końcowych może być podłączonych do całkowicie obciążonego systemu zdalnych wejść/wyjść. Urządzenia te komunikują się bez opóźnień.

Maksymalne bezpieczeństwo i łatwość obsługi

Kolejną zaletą bramki jest koncepcja inteligentnej redundancji. Zintegrowany switch zapewnia nieprzerwaną funkcjonalność sieci w oparciu o protokół MRP (medium redundancy protocol). Jeśli zawiedzie jeden segment, sieć pierścieniowa jest rekonfigurowana do wysyłania pakietów danych drogą alternatywną. Ponieważ potencjał zagrożeń wzrasta w wyniku coraz większej ilości danych przesyłanych między instalacjami przemysłowymi, nowa bramka dostępowa PROFINET zapewnia zgodność z odpowiednimi wymogami bezpieczeństwa. Duży wyświetlacz, największy wśród wszystkich tego typu urządzeń dostępnych na rynku stanowi kolejną cechę sprawiającą, że nowa bramka od Pepperl+Fuchs jest łatwa w obsłudze. Stan urządzenia oraz dodatkowe dane diagnostyczne można szybko odczytać za pomocą diod LED RGB.


Bramka dostępowa LB PROFINET

 


 Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.pepperl-fuchs.com.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *