IT

Red Lion uruchamia platformę inteligentnej automatyzacji FlexEdge

By  | 

Niezawodna, zoptymalizowana łączność i automatyzacja w środowiskach Edge.

Firma Red Lion Controls, będąca globalnym ekspertem w dziedzinie komunikacji, monitorowania i kontroli automatyki przemysłowej i sieci, uruchomiła platformę inteligentnej automatyzacji FlexEdge. Ten rewolucyjny system oferuje dużą wszechstronność w środowiskach edge computing, a jego łatwość użycia zapewnia wzrost wydajności dzięki inicjatywom transformacji cyfrowej. Modułowa konstrukcja oraz intuicyjne oprogramowanie FlexEdge umożliwiają jego szybkie i łatwe wdrażanie w wielu aplikacjach, przy zapewnieniu ich niezawodnej pracy. Nowa platforma uzyskała certyfikaty pozwalające na zastosowania w przemyśle wydobywczym, gospodarce wodno-ściekowej, transporcie morskim, strefach zagrożonych wybuchem oraz w systemach automatyki przemysłowej.

Zaprojektowana dla klientów przemysłowych o różnych wymaganiach, chcących bez wysiłku łączyć systemy i przetwarzać dane w środowiskach edge, modułowa architektura FlexEdge oferuje różne opcje komunikacji przewodowej i bezprzewodowej. Ta szeroka gama opcji sprawia, że jest to łatwa do skonfigurowania brama komunikacyjna, zapewniająca łączność w środowiskach przemysłowych niezależnie od protokołu lub producenta. I w przeciwieństwie do urządzeń jednofunkcyjnych, wymagających od klientów nauki obsługi wielu produktów – lub systemów w obudowach o dużych wymiarach – FlexEdge jest rozwiązaniem małogabarytowym, stanowiącym platformę pozwalającą na szybkie dostosowanie do potrzeb aplikacji. Oferuje zaawansowane funkcje sieciowe i zaawansowane funkcje automatyki, w tym konwersję protokołów, wirtualne interfejsy HMI, zaawansowany serwer WWW z obsługą Bootstrap, JavaScript i CSS, rejestrowanie danych i zdarzeń oraz łączność z chmurą.

Dzięki FlexEdge klienci mogą bezproblemowo podłączać nowe i istniejące urządzenia, skracając całkowity czas przestojów oraz zapewniając odporność na przyszłe wyzwania i skalowalność na poziomie nigdy wcześniej niespotykanym w środowiskach edge computing. Ta elastyczność pozwala wybrać jedną platformę dla dowolnych wymagań edge, dzięki czemu klienci mogą skoncentrować się na sprawach biznesowych, nie martwiąc się o wybór odpowiedniej kombinacji produktów do swoich zastosowań.

Dla inżynierów automatyki FlexEdge oferuje pojedynczą platformę, pozwalającą rozwiązać większość problemów przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby wdrożonych urządzeń, a w konsekwencji zmniejszonej złożoności aplikacji. Dla inżynierów sieciowych jest to solidna brama sieciowa klasy przemysłowej, mogąca korzystać z komunikacji przewodowej lub przez sieć telefonii komórkowej, pozwalająca bezpiecznie łączyć różne sieci dzięki dużej funkcjonalności. Dzięki wielu izolowanym portom szeregowym, Ethernetowi, opcjonalnej łączności przez Wi-Fi i sieci telefonii komórkowej, opcjonalnym modułom I/O do instalacji w terenie oraz certyfikowanej, solidnej obudowie, FlexEdge zapewnia optymalną pracę w prawie każdym środowisku przemysłowym o wysokich wymaganiach.

 

“Na dzisiejszym rynku innowacje przyspieszają w zawrotnym tempie. I to jest wspaniałe. Ale jednocześnie utrudnia klientom opłacalne planowanie przyszłości. Zbyt często nie mając wyboru, muszą dokonać kosztownych inwestycji kapitałowych, złomować istniejący sprzęt lub jedno i drugie. Architektura FlexEdge pozwala sprostać tym wyzwaniom. Dostosowuje się tak szybko, jak zmieniają się potrzeby. Bez względu na to, gdzie znajduje się firma na drodze do cyfrowej transformacji, FlexEdge może wystartować na dowolnym etapie i pomaga w planowaniu optymalizacji w przyszłości,” powiedział Colin Geis, kierownik produktu z działu akwizycji danych i IIoT.

 

Gdy słowo FlexEdge zaczęło się coraz bardziej upowszechniać na rynku, wyjątkowe możliwości produktu zwróciły uwagę Craiga Resnicka, wiceprezesa grupy doradczej ARC.

“Wraz z transformacją cyfrową i konwergencją systemów IT/OT, firmy poszukują inteligentnego systemu automatyzacji, który umożliwiłby im lepszą komunikację zarówno z nowym, jak i starszym sprzętem. Firma Red Lion zaproponowała nową platformę umożliwiającą użytkownikom zbieranie niezbędnych danych ze środowisk IT i OT, mającą na celu lepsze optymalizowanie procesów decyzyjnych oraz maksymalizowanie inwestycji w transformację cyfrową. To skalowalne rozwiązanie oferuje łączność plug-and-play z szeroką gamą sieci, zasobów, protokołów i urządzeń różnych generacji,” powiedział Resnick.

“Platforma FlexEdge firmy Red Lion spełnia te wymagające kryteria, dając producentom rozwiązanie zaprojektowane nie tylko pod kątem sprostania ich obecnym i przyszłym wymogom dotyczącym platform edge, ale również mogące być wdrożone przez nową i zmieniającą się siłę roboczą. Pomaga to firmom szybciej i bardziej świadome podejmować decyzje oraz osiągnąć wyższy poziom skuteczności operacyjnej. Dysponując lokalną mocą obliczeniową i łącznością IT/OT zapewnianą przez platformę FlexEdge, można często skrócić nieplanowane przestoje, zwiększyć produktywność i rentowność, poprawić wskaźniki KPI oraz dostarczyć niezbędnych informacji ułatwiających podejmowanie decyzji,” kontynuuje Resnick.

“Co więcej, kompleksowy wgląd w łańcuch dostaw pozwala użytkownikom zyskać przewagę konkurencyjną dzięki większej elastyczności, efektywności i wydajności zakładu, a także efektywniejszemu wykorzystaniu zasobów i poprawie jakości produktów. Użytkownicy mogą także obniżyć ryzyko operacyjne i obawy związane z bezpieczeństwem, zredukować ogólne koszty oraz wdrażać programy konserwacji predykcyjnej,” podsumowuje Resnick.

 

Aby dowiedzieć się więcej i sprawdzić, jak nowa platforma FlexEdge Intelligent Edge Automation firmy Red Lion może sprostać twoim wyzwaniom, odwiedź stronę www.FlexEdge.net.


O firmie Red Lion Controls
Jako światowy lider z zakresu komunikacji, monitorowania oraz kontroli automatyki przemysłowej i systemów sieciowych, Red Lion dostarcza innowacyjne rozwiązania od ponad czterdziestu lat. Oferowana przez firmę automatyzacja oraz technologie łączności przez Ethernet i sieć telefonii komórkowej stosowane w aplikacjach IIoT, zapewniają producentom na całym świecie wgląd w dane w czasie rzeczywistym, pozwalając zwiększyć ich produktywność. W skład firmy wchodzą marki produktowe Red Lion, N-Tron i Sixnet. Red Lion ma siedzibę główną w York w Pensylwanii oraz biura w obu Amerykach, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Europie. Jest częścią Spectris plc, firmy produkującej aparaturę kontrolno-pomiarową, pozwalającą zwiększyć produktywność. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.redlion.net.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *