IT

Nowy moduł szkoleniowy poświęcony sitom wibracyjnym już dostępny na Portalu Akademia NSK

By  | 

Coraz bardziej popularna internetowa platforma szkoleniowa Akademia NSK została wzbogacona o nowy moduł dedykowany sitom wibracyjnym. Będzie on szczególnie przydatny dla wszystkich użytkowników zajmujących się doborem łożysk, które muszą wytrzymywać ciężkie warunki pracy charakteryzujące kopalnie, kamieniołomy, żwirownie i budownictwo. Tak jak w przypadku wszystkich już dostępnych szkoleń, zarejestrowani użytkownicy muszą uzyskać co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi, aby ukończyć kurs z powodzeniem i otrzymać certyfikat.

Sita i przesiewacze o wysokiej częstotliwości wibracji należą do najważniejszych maszyn używanych do segregacji (sortowania i klasyfikacji) różnych materiałów w cementowaniach, kamieniołomach i kopalniach na całym świecie. Ze względu na wibracje właściwe w takich maszynach, używane tam komponenty muszą być solidne i niezawodne, tak samo jak łożyska.

Poprawnie dobrane i zamontowane łożyska zapewniają większą wytrzymałość zmęczeniową, ograniczając skutki wibracji i obciążeń udarowych. Przykładowo, specjalna konstrukcja koszyka minimalizuje rezonans indukowany przez wibracje, zapewniając jednocześnie odporność na efekty cieplne. Co więcej, ulepszone wykończenie powierzchni wałeczków i pierścieni redukuje możliwość uszkodzeń, spowodowanych przez poślizg elementów tocznych oraz łuszczenie lub zmęczenie powierzchniowe materiału.

Najnowszy moduł szkoleniowy został opracowany w celu pomocy producentom OEM w zrozumieniu podstawowych zasad doboru łożysk do sit wibracyjnych. Prezentowane treści zawierają charakterystykę funkcji sit wibracyjnych, a także często spotykane typy urządzeń, terminologię i kluczowe parametry operacyjne. Dużo uwagi poświęcono również łożyskom stosowanym w tych urządzeniach, omawiając ich główne cechy, specyfikacje i zalety.

Z nowego modułu szkoleniowego skorzysta każdy z użytkowników związany ze sprzedażą, wsparciem technicznym, konserwacją, projektowaniem oraz badaniami i rozwojem sit wibracyjnych OEM. Kurs jest dostępny pod adresem www.nskacademy.com (w przypadku nowych użytkowników wymagany jest szybki i łatwy proces rejestracji).

Podstawową zasadą Akademii NSK jest pomoc dla użytkowników w rozszerzaniu ich wiedzy stosowanej na co dzień i wykorzystaniu najnowszych rozwiązań łożyskowych NSK dla maksymalizacji żywotności maszyn. Każde szkolenie ma na celu podniesienie poziomu umiejętności personelu i wsparcie producentów OEM w zwiększaniu rentowności, dzięki ograniczeniu czasu poświęcanego na konserwację.

Uzupełnieniem portalu internetowego są różne programy szkoleniowe, które zostały opracowane, aby pomóc osobom związanym z doborem, użytkowaniem i konserwacją łożysk. Dostępne obecnie kursy obejmują wprowadzenie do łożysk, specjalny kurs obsługi i konserwacji łożysk czy inny zorientowany na precyzyjne łożyska do zastosowań w obrabiarkach. Chociaż oferowane są w dwóch dedykowanych centrach – Guyancourt (Francja) i Tilburg (Holandia) – szkolenia mogą być prowadzone w dowolnej lokalizacji NSK w Europie lub w siedzibie indywidualnego klienta.

Zdj. 1 .Na portalu szkoleniowym Akademia NSK można znaleźć więcej informacji o łożyskach do sit wibracyjnych

 


O NSK Europe
NSK Europe Ltd. jest europejskim oddziałem japońskiej firmy NSK produkującej łożyska z siedzibą w Tokio. Firma została założona w 1916 r. i zatrudnia obecnie około 31 tys. osób na całym świecie. Produkty i rozwiązania oferowane przez tego dostawcę dla firm przemysłowych i motoryzacyjnych można znaleźć wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się elementy związane z ruchem. Oprócz prawie wszystkich typów łożysk tocznych, portfolio firmy obejmuje zespoły łożyskowe w obudowach, technologię liniową, łożyska piast kół, łożyska przekładni i silnika oraz układy kierownicze. Firma pragnie osiągnąć perfekcję we wszystkich swoich działaniach biznesowych. Jej celem jest bycie liderem w swojej branży pod względem jakości, do czego dąży poprzez ciągły proces doskonalenia, rozwoju optymalnego produktu, optymalizację procesów produkcyjnych i proklienckie nastawienie procesów obsługi.
www.nskeurope.pl

NSK Polska Sp. z o.o.
Ul. Migdałowa 4/73
02-796 Warszawa
Nawrocka Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
nawrocka-a@nsk.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *