Napędy i sterowanie

Rozszerzona oferta silników krokowych firmy norelem zwiększa możliwości automatyzacji

By  | 

Firma norelem, specjalizująca się w zakresie standardowych komponentów maszyn, rozszerzyła swoją ofertę silników krokowych o trzy najpopularniejsze rozmiary NEMA 17, NEMA 23 i NEMA 34, które można już zamawiać online.

Wraz z rozwojem koncepcji Przemysłu 4.0 nowe silniki krokowe firmy norelem umożliwiają automatyzację szerokiego zakresu aplikacji. Niezależnie od tego, czy są to zrobotyzowane ramiona obrotowe, zautomatyzowane centra frezujące, czy też aplikacje przenoszenia i sortowania części na liniach produkcyjnych, inżynierowie i producenci mogą z powodzeniem wykorzystywać nowe komponenty w wielu różnorodnych procesach.

Nowe silniki są bardzo precyzyjne, wydajne i bezobsługowe, dzięki czemu stanowią oszczędne i opłacalne rozwiązanie. Zostały wyposażone we wszystkie typowe tryby działania popularnych systemów pozycjonowania i sterowania, obejmujące automatyczną konfigurację, ustalenie pozycji odniesienia, parametryzację i wprowadzanie programów.

Marcus Schneck, dyrektor generalny firmy norelem, podkreśla: “Jesteśmy świadomi, że automatyzacja ma kluczowe znaczenie dla wielu procesów i pozwala zwiększyć wydajność rozwiązań inżynieryjnych oraz produkcyjnych. Właśnie z tego powodu uzupełniliśmy naszą ofertę o trzy najpopularniejsze wielkości silników krokowych.”

»Nasze znormalizowane produkty można dostosować do prawie każdego systemu sterowania, dzięki czemu możliwa jest ich integracja z nowymi i starszymi maszynami. Możliwość bezpośredniego pobrania oprogramowania do silników ze strony internetowej norelem oraz dostępność w ofercie różnych interfejsów dla komponentów, takich jak Profibus i CAN sprawia, że ich fabryczna integracja jest jeszcze łatwiejsza.»

Wszystkie silniki krokowe są ciche i generują w trakcie pracy niski rezonans bez gubienia kroków. Pozwalają również na ciągłą kontrolę działania, dzięki monitoringowi systemu i napięcia stopnia wyjściowego.

Nowe komponenty zostały zaprojektowane pod kątem odporności na trudne warunki otoczenia. Wszystkie silniki są wyposażone w solidną obudowę EMC (kompatybilną elektromagnetycznie) i posiadają stopień ochrony IP64 w celu zabezpieczenia przed zapyleniem i wodą. Mogą pracować w temperaturze otoczenia do 50 °C bez wymuszonej wentylacji.

Wymiary kołnierzy silników krokowych wynoszą: 42 mm dla wersji NEMA 17, 57 mm dla NEMA 23 oraz 86 mm dla NEMA 34. Moment trzymający dla różnych modeli zawiera się w przedziale od 0,43 Nm do 8,4 Nm, natomiast kąt skoku jest równy 1,8° dla wszystkich produktów.

Sterowanie silników krokowych jest realizowane za pomocą kabli w oplocie, a za pomocą komputera PC lub laptopa inżynierowie mogą je łatwo zaprogramować. Urządzenia zostały zaprojektowane do napięcia sterującego od 24 do 36 V DC i posiadają 2 porty wyjściowe oraz 6 portów wejściowych. Kable połączeniowe, zasilacze SMPS, konwertery interfejsów i jednostopniowe przekładnie zębate są dostępne jako akcesoria. Wszystkie silniki krokowe są przystosowane do pracy ciągłej.

Oferta silników krokowych wraz z dostępnymi wielkościami i wersjami jest dostępna w katalogu produktów THE BIG GREEN BOOK. Alternatywnie nowe komponenty można zamawiać bezpośrednio ze sklepu internetowego norelem.

Więcej informacji o firmie norelem można znaleźć na stronie www.norelem.pl.

O firmie norelem
norelem to jeden z najważniejszych globalnych producentów i dostawców standardowych elementów maszyn. Firma dostarcza ponad 60,000 standardowych komponentów do budowy maszyn oraz wiele produktów z zakresu automatyzacji produkcji.
Dziewięćdziesiąt osiem procent pozycji jest dostępnych od ręki z magazynu wraz z ofertą pomocy technicznej na miejscu dla oferowanych produktów.

THE BIG GREEN BOOK
Jest to zarówno katalog koncepcji firmy norelem, jak i książka referencyjna.
To ostateczny przewodnik z zakresu standardowych komponentów technicznych.
Katalog THE BIG GREEN BOOK łączy w jednym miejscu informacje o produktach, specyfikacje i dane techniczne. Powstały przy użyciu logicznej sekwencji numerów artykułów w oparciu o etapy produkcji, zawiera odniesienia do najlepszych praktyk oraz porady i wskazówki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *