Napędy i sterowanie

Silnik wielotłokowo osiowy o zmiennej chłonności A10VER seria 52

By  | 

Dzisiejsze silniki spalinowe w mobilnych maszynach roboczych pracują w bardzo ograniczonym zakresie temperatur. Silniki już przy niskich obrotach osiągają optymalny punkt pracy. Instalacja wydajnego
i kompaktowego obwodu chłodzącego oszczędza energię i umożliwia przestrzegania obowiązkowych wartości emisji. W przypadku maszyn budowlanych, rolniczych i leśnych wyzwaniem jest również zapewnienie wymaganej wydajności chłodzenia w trudnych warunkach pracy. W odpowiedzi na te wymagania, Bosch Rexroth dostarcza silnik wentylatora A10VER charakteryzujący się wysoką wydajnością, krótką długością montażową i zintegrowaną funkcją rewersu do czyszczenia chłodnicy.

Silnik tłokowo osiowy zmiennej chłonności A1OVER seria 52

Silnik tłokowo osiowy zmiennej chłonności A1OVER seria 52

Dane techniczne
Wielkości: 18, 23, 28, 37 i 45 cm3
Ciśnienie nominalne: 280 bar
Ciśnienie maksymalne: 350 bar
Kołnierz: specjalny kołnierz podobny do SAE J744 101-2 (B)
Opcje:
• zawór antykawitacyjny
• zawór antykawitacyjny ze zintegrowanym zaworem bezpieczeństwa
Sterowanie: Elektryczne sterowanie dwupunktowe (EZ)
Długości montażowe:
• 28 cm3 : 115 mm
• 45 cm3 : 124 mm

Zgodność z przepisami dotyczącymi emisji

Główną funkcją silnika A10VER firmy Rexroth jest napędzanie wentylatora w celu uzyskania możliwie najlepszej temperatury silnika spalinowego w mobilnych maszynach roboczych. Ta funkcja jest ważnym elementem składowym zapewniającym zgodność z wytycznymi prawnymi dotyczącymi emisji i oszczędzania energii.

Zintegrowana funkcja rewersu do czyszczenia chłodnicy

Cząstki brudu mogą pogorszyć funkcjonalność
i wydajność obwodu chłodzenia. Można tego uniknąć dzięki zintegrowanej funkcji zmiany kierunku obrotów silnika A10VER. W razie potrzeby sterownik zmienia kierunek obrotów silnika A10VER, wydmuchując osadzone cząsteczki brudu z chłodnicy i komory silnika. Dzięki temu chłodnica zachowuje pełną wydajność.

Uniknięcie dodatkowych komponentów

W konwencjonalnych hydrostatycznych napędach wentylatorów stosowany jest dodatkowy zawór do realizacji funkcji rewersu. W przypadku zastosowania A10VER dodatkowy zawór rozdzielający i wymagane orurowanie są zbędne. Powoduje to mniejsze straty przepływu, które zwiększają sprawność hydrostatycznego napędu wentylatora. Dla producenta maszyn roboczych oznacza to niższe koszty produktu i instalacji, a także mniejsze wymagania przestrzenne
i większą elastyczność w montażu.

Krótka długość montażowa

W wielu mobilnych maszynach roboczych dostępna przestrzeń osiowa do rozmieszczenia silnika spalinowego, układu wentylatorów, hydrauliki roboczej i hydrauliki napędu jezdnego jest niewielka. Dlatego też zwarta konstrukcja elementów hydraulicznych jest istotna. Silnik tłokowo osiowy o zmiennej chłonności A10VER spełnia to wymaganie dzięki swojej bardzo małej długości całkowitej, nawet o 16 procent krótszej niż podobne produkty konkurencyjne.


Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Dzięki inteligentnym komponentom, niestandardowym rozwiązaniom systemowym i usługom Bosch Rexroth tworzy niezbędne środowisko dla w pełni połączonych aplikacji. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, jak również oprogramowanie i interfejsy do rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2019 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 31 000 pracowników.

Więcej informacji: www.boschrexroth.pl
Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2019) i wygenerowała w 2019 roku obrót w wysokości 77,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 72 600 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 126 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.
Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Rafał Stabach
Tel.: + 48 32 363 51 10
E-Mail: rafal.stabach@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

Bosch Rexroth Sp. z o.o. Centrala:
ul. Jutrzenki 102/104, 02-230 Warszawa
Tel.: (22) 738 18 00, Fax: (22) 758 87 35
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *