Napędy i sterowanie

SIMOGEAR – najbardziej elastyczne motoreduktory na rynku.

By  | 

Kompleksowe rozwiązania napędów przemysłowych, dostosowane do zmieniających się warunków rynkowych. Kompaktowość, niezawodność, elastyczność zastosowań, większa moc w mniejszych jednostkach, wysoka sprawność, możliwość dowolnej konfiguracji – to tylko niektóre korzyści zastosowania motoreduktorów SIMOGEAR.

This slideshow requires JavaScript.

Maksymalna moc w „zwartej” konstrukcji
Motoreduktory SIMOGEAR marki Siemens, nadały nowe znaczenie określeniu „mniej znaczy więcej”. Dla przykładu, referencyjna przekładnia jest o prawie 7 cm krótsza w porównaniu do poprzedniej serii, dzięki czemu obniżono wagę przekładni i ograniczono zapotrzebowanie na przestrzeń montażową. Mniejszy rozmiar oraz wykorzystanie zintegrowanej pokrywy łożyska silnika, stanowiącej jednocześnie interfejs dla motoreduktora ułatwiły montaż oraz transport napędów. Dodatkowym plusem przemawiającym na rzecz SIMOGEAR jest rozmiar adaptera silnika, który bez względu na klasę sprawności (czy to IE2 czy IE3) pozostaje niezmienny. Wykorzystanie standaryzacji wymiarów, szczególnie w zakresie średnic i wzniosów wałów, mocowania łap czy wymiarów kołnierzy sprawiło, że motoreduktory są idealnie dopasowane do obowiązujących standardów. Pozwala to w każdej chwili, na dowolny wybór dostawców do nowych aplikacji oraz łatwą modernizację lub zamianę istniejącej konfiguracji kompletnych rozwiązań. Standaryzacja SIMOGEAR przyczynia się do obniżenia kosztów nowej aplikacji i kosztów ewentualnych modernizacji aplikacji już istniejących.

Precyzyjne dopasowanie do aplikacji
W całej serii motoreduktorów idealnie dopasowano, zharmonizowano i skoordynowano ze sobą znamionowy moment obrotowy jednostek, dopuszczalne siły promieniowe, żywotność łożysk oraz średnice i sztywność wału wyjściowego, wytrzymałość i sztywność obudowy oraz trwałość
i niezawodność przekładni. Zwiększono ilość wielkości obudów przekładni, co przyczyniło się do bardziej precyzyjnego zestopniowania momentu obrotowego. Zaletą SIMOGEAR są także wyższe współczynniki bezpieczeństwa oraz większe momenty znamionowe w porównaniu do konkurencyjnych motoreduktorów o podobnych wielkościach. Dzięki tym modyfikacjom udało się stworzyć napędy, które lepiej spełniają wymogi w zakresie nominalnego momentu obrotowego, przełożenia oraz wspomnianych wcześniej współczynników bezpieczeństwa.

Bezkompromisowa jakość
Seria SIMOGEAR wyróżnia się znakomitymi parametrami technicznymi, dotyczy to zwłaszcza wysokiej „gęstości” mocy uzyskanej dla poszczególnych jednostek, dopuszczalnej prędkości wyjściowej oraz dokładniejszego stopniowania przełożeń. Dzięki wykorzystaniu konstrukcji zębnika typu plug-in uzyskano wyższe przełożenia, co oznacza, że na pierwszym stopniu można dobrać napęd mniejszy, o mniejszej ilości przełożeń. A podczas doboru przekładni można zrezygnować z droższych silników 6- lub 8-biegunowych na rzecz tańszego, standardowego silnika 4-biegunowego.

Wysoka sprawność w standardzie
Motoreduktory SIMOEGAR wyróżniają się wysoką efektywnością energetyczną, czego doskonałym przykładem jest 2-stopniowa przekładnia walcowo-stożkowa. Jest to rozwiązanie specjalnie zaprojektowane dla zastosowań transportowych i cechuje się 96% sprawnością przy zakresie przełożeń do i=60. Dwustopniowe przekładnie walcowe i walcowe płaskie mają równie imponujące sprawności na poziomie ponad 96%. Dzięki zastosowaniu zębnika plug-in 2-stopniowe przekładnie SIMOGEAR mają wyższą sprawność w porównaniu do konkurencyjnych przekładni o taki samym przełożeniu ale o większej ilości stopni (3-stopniowych).

Energooszczędność i cicha praca czyli 2 w 1
Dzięki wspomnianej już konstrukcji zębnika wprasowanego w wał silnika oraz ograniczeniu wielkości obudowy, zmniejszono wielkość energii rozpraszanej w oleju, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów zużywanej energii oraz wydłużenie żywotności oleju w przekładniach SIMOGEAR. Każdą przekładnię z serii można standardowo wyposażyć w przekształtniki SINAMICS G120D, co dodatkowo pozwala na odzyskanie energii z układu mechanicznego i zmniejszenie łącznych kosztów eksploatacji.

Niższa prędkość obwodowa na pierwszym stopniu przekładni oraz wykorzystanie tłumiącej hałas pokrywy wentylatora (stosowanej jako standard) pozwoliła obniżyć poziom hałasu i uzyskać niezwykle cichą pracę motoreduktorów.

Wiele rozwiązań, wiele korzyści – system MODULOG
Modułowa budowa motoreduktorów SIMOGEAR pozwala sprostać bardzo szerokiemu zakresowi potrzeb i wymogów stawianych przez współczesne projekty napędowe. Dzięki bogatemu spektrum podzespołów systemu MODULOG, bardzo łatwo można skonfigurować wszystkie wersje funkcjonalne oraz warianty montażowe motoreduktorów powszechnie stosowanych na rynku. Dostępna jest szeroka gama wałków mocujących, dopasowujących, hamulców, obcych przewietrzników, enkoderów, czujników monitoringu pracy napędu itp. pozwalająca nawet po instalacji napędu na jego niskokosztową, szybką i łatwą przebudowę lub rozbudowę.

Więcej informacji na temat motoreduktorów SIMOGEAR oraz firmy STERNET sp. z o.o. znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.sternet.pl/simogear

STERNET sp. z o.o., Chemiczna 110, Tarnów


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *