Napędy i sterowanie

Olbrzymi sukces FAULHABER w konkursie „Fabryka Roku

By  | 

W niemieckim konkursie „Fabryka Roku” firma Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wyjątkowa produkcja małych partii” w roku 2018. Jury przekonały przede wszystkim ciągłe wysiłki w kierunku ulepszenia procesów, zaawansowana automatyzacja i synchronizacja w obrębie wszystkich zakładów produkcyjnych. Ceremonia przyznania nagród odbędzie się w dniu 21 marca 2019 roku podczas 27. konferencji „Fabryka Roku” w „Forum am Schlosspark” w Ludwigsburgu.

Konkurs „Fabryka Roku” to najbardziej uznany i mocno obsadzony konkurs, w którym partycypować mogą firmy produkcyjne ze wszystkich obszarów przemysłu w Niemczech, dysponujące co najmniej jednym zakładem i jednym oddziałem firmy oraz zatrudniające ponad 100 pracowników. Od roku 1992 w konkursie wystartowało ponad 2000 firm. Dla firmy FAULHABER wygrana w swojej kategorii stanowi potwierdzenie szczególnych zdolności produkcyjnych w odniesieniu do kompleksowości oraz różnorodności zamówień klientów, jak również do stosownej elastyczności w zakresie koniecznej liczby wytworzonych produktów. – Naszą filozofią jest bycie zawsze o krok do przodu pod względem technologicznym. Jesteśmy pionierami, projektujemy rozwiązania napędowe będące unikalnymi pod względem precyzji oraz niezawodności w najmniejszych przestrzeniach, które przenoszą nas ku granicom tego, co mechaniczne możliwe, i to przy produkcji zgodnie z zamówieniami klientów, nawet w pojedynczych partiach – podkreśla CEO dr Thomas Bertolini.

Dziesięć do dwunastu nowych produktów dziennie
Optymalne rozwiązanie napędowe składające się z silnika, przekładni, enkodera, elektroniki i wyposażenia oferuje klientom wykorzystanie ponad 25 milionów dostępnych kombinacji oferowanych przez FAULHABER. – Dziennie tworzonych jest dziesięć do dwunastu nowych produktów, nigdy wcześniej nie wyprodukowanych w danej formie – mówi Hubert Renner, kierownik produkcji. Nie umniejsza to faktu, że wszystkie zamówienia realizowane są z zamiarem ich wysyłki w przeciągu dwóch tygodni. – Aby tak mogło się stać, w zakładach, w których wytwarzane są podzespoły napędów dla określonych zamówień stosujemy metodę zsynchronizowanej produkcji równocześnie w pięciu różnych lokalizacjach w Niemczech, na Węgrzech, w Rumunii i Szwajcarii. Produkty te są następnie montowane – wyjaśnia Jan Patrick Schindler, kierownik produkcji.

Zdolności produkcyjne i siła innowacji
Ponadto niemal wszyscy pracownicy biorą udział w procesie ciągłego ulepszania: co roku wdrażanych jest ponad 2000 propozycji ulepszeń opracowanych przez personel. – Najpierw określamy cele, które wydają się być nieosiągalne i w procesie żmudnej pracy ustalamy, w jaki sposób możemy je zrealizować, – wyjaśnia Hubert Renner. W trakcie audytu w ramach konkursu, A.T. Kearney stwierdził, że specjaliści z dziedziny napędów dysponują strukturą organizacji zorientowaną na proces, w której synchronizacja i automatyzacja są motorem procesu produkcji. Zaimponowało to także jury ekspertów, które przyznało firmie FAULHABER nagrodę Fabryki Roku w kategorii Wyjątkowa produkcja małych partii. Ta potwierdzona zdolność produkcyjna idzie w parze z siłą innowacji, co dało swój wyraz w znalezieniu się w gronie 100 najlepszych innowatorów roku. Siedziba firmy w Schönaich niedaleko Stuttgartu po raz trzeci może być dumna z przynależności do elity innowacji wśród średnich i małych przedsiębiorstw w Niemczech. W trakcie niezależnego procesu wyboru pod przewodnictwem prof. dr. Nikolausa Franke, firma przekonała jury w szczególności w kategorii Sukces w innowacji.

W przyszłości firma FAULHABER zmotywowana dwiema nagrodami będzie nadal koncentrować się na aktywnej integracji pracowników, optymalizacji procedur, procesów i struktur oraz na zadowoleniu klienta.

Dwudniowa konferencja w Ludwigsburgu
Konferencja „Fabryka Roku”, organizowana w dniach 21 i 22 marca 2019 przez SV Veranstaltungen GmbH wraz z A.T. Kearney i wydawnictwem targowym Produktion, kończy 27. doroczny konkurs. W trakcie tego dwudniowego wydarzenia, dyrektorzy zwycićskich fabryk zaprezentują swoje rozwiązania. Z ramienia Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG, Hubert Renner rozwinie temat „Produkcja na żądanie – produkcja na zamówienie w kontekście produkcji zsynchronizowanej lokalizacyjnie i w wariancie o wielkiej różnorodności”. Jednym z najbardziej ekscytujących punktów dwóch dni w Ludwigsburgu jest ceremonia wręczenia nagród, która odbędzie się wieczorem 21 marca 2019 roku.

Specjaliści napędów z Schönaich
FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 200 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klienta oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu. Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych i wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – standardową ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.

http://www.faulhaber.com


FAULHABER Polska sp. z o.o.
Ul. Górki 7
60-204 Poznań
Polska
Sales Departement
Phone : +48 61 278 72 53
Fax : +48 61 278 72 54
info@faulhaber.pl

Dr. Fritz Faulhaber GmbH & Co. KG
Daimlerstraße 23/25
71101 Schönaich
Germany
REBMANN Kristina
Phone : +49 7031 638 – 148
Fax : +49 7031 638 – 333
kristina.rebmann@faulhaber.de


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *