Napędy i sterowanie

Nowy sterownik Allen-Bradley ułatwia operatorom podejmowanie lepszych decyzji dotyczących produkcji

By  | 

Sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480 łączy funkcje sterownia Logix oraz funkcje obliczeniowe systemu Windows w ramach jednej platformy.

Nowy sterownik Allen-Bradley CompactLogix 5480 Rockwell Automation umożliwia pracownikom branży przemysłowej dogłębne poznanie procesów produkcyjnych i podejmowanie świadomych decyzji. Sterownik łączy system sterowania Logix oraz system operacyjny Microsoft Windows 10 IoT Enterprise w ramach jednej platformy, umożliwiając operatorom podgląd do informacji o maszynach bezpośrednio u źródła.

„Sterownik gromadzi dane maszynowe z możliwością ich podglądu przez operatorów w postaci użytecznych informacji” – mówi Jason Shaw, Globalny Menedżer ds. Produktów i Sterowników w Rockwell Automation. „Dostęp do informacji w pobliżu miejsca ich uzyskania umożliwia pracownikom szybkie podejmowanie świadomych decyzji. W rezultacie mogą oni lepiej reagować na problemy, co jednocześnie zwiększa wydajność środowiska Connected Enterprise”.

Sterownik pozwala ograniczyć zwłokę przez gromadzenie danych w czasie rzeczywistym na poziomie maszynowym. Użytkownik ma możliwość podglądu do informacji sterowania u źródła oraz przekazywania tych informacji dalej do systemów przedsiębiorstwa lub rozwiązań w chmurze. Możliwość korzystania z aplikacji Windows na miejscu eliminuje również konieczność użycia indywidualnego komputera w zakładzie i tym samym ogranicza wymaganą dla maszyny ilość miejsca.

„Firmy wykorzystujące technologie przemysłowego internetu rzeczy nie mogą już wybrać tylko rozwiązań w chmurze lub tylko architektury lokalnej – potrzebują obu” – mówi Matthew Littlefield, prezes i główny analityk LNS Research. „Dostęp do danych systemu sterowania na poziomie maszyny oraz podgląd tych danych w chmurze umożliwia podejmowanie świadomych decyzji oczekiwanych przez każde przedsiębiorstwo”.

Sterownik CompactLogix 5480 obsługuje zastosowania do 150 osi ruchu i stanowi idealne rozwiązanie dla zaawansowanych zastosowań z zakresu pakowania, przetwarzania, drukowania i zastosowań sieciowych, dla których korzystne jest uproszczenie architektury i ograniczenie wymaganej przestrzeni. Sterownik zapewnia również szybszą realizację czasów skanowania i aktualizacje pętli ruchu poprawiających wydajność maszyny.

Sterownik ma wiele wbudowanych funkcji bezpieczeństwa, między innymi uwierzytelnienia i autoryzacji użytkownika, oraz szyfrowanie z podpisem cyfrowym. Ponieważ system operacyjny Windows działa niezależnie od systemu sterowania, wszelkie zakłócenia pracy systemu operacyjnego nie mają wpływu na działanie maszyny lub sterowanie linią.

Microsoft jest Partnerem Aliansu Strategicznego w ramach programu Rockwell Automation PartnerNetwork.


O Rockwell Automation

Rockwell Automation Inc. (NYSE: ROK) to największa na świecie firma zajmująca się automatyką i informatyką przemysłową, która zwiększa produktywność swoich klientów oraz przyczynia się do zrównoważonego globalnego rozwoju. Główna siedziba firmy mieści się w Milwaukee (stan Wisconsin), Rockwell Automation zatrudnia około 23 000 pracowników obsługujących klientów w ponad 80 krajach.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *