Napędy i sterowanie

Szybki napęd za niewielką cenę: nowy przewód igus do silników SEW i Siemens

By  | 

Nowy, gotowy do podłączenia, bardzo elastyczny, hybrydowy przewód chainflex do e-prowadników, dostępny z 36-miesięczną gwarancją

Jeśli użytkownik szuka elastycznego przewodu do napędów, firma igus oferuje najbardziej ekonomiczne rozwiązanie techniczne. W przypadku silników SEW i Siemens, specjalista motion plastics opracował CF280.UL.H, nowy przewód hybrydowy specjalnie do zastosowania w e-prowadniku. Użytkownicy intralogistyki, konstrukcji obrabiarek lub przemysłu motoryzacyjnego mogą teraz polegać na rozwiązaniu z 36-miesięczną gwarancją kupionym na metry lub dostarczonym jako gotowe do podłączenia readycable.

Aby napędzać silniki, wielu inżynierów coraz częściej staje twarzą w twarz z przewodami hybrydowymi. W tych rozwiązaniach napędowych zasilanie i inne funkcje działają na pojedynczym przewodzie. W ten sposób, na przykład, producent napędów Siemens zastępuje przewód enkodera żyłami BUS’owym i dodaje go do żył zasilających. Eliminuje to konieczność okablowania z osobnym przewodem systemu pomiarowego dla enkodera. Firma igus rozszerzyła swoją nisko-kosztową, hybrydową serię przewodów o model CF280.UL.H, który jest odpowiedni dla silników SEW i Siemensa. Nowy, wysoce elastyczny przewód jest specjalnie zaprojektowany do użycia w e-prowadniku. Nadaje się do zastosowań o promieniu gięcia 10 x d we wszystkich sektorach przemysłu od obrabiarek i motoryzacji po intralogistykę. Nawet temperatura od -25 stopni do +80 stopni Celsjusza nie stanowi dla przewodu problemu. W zależności od specyfikacji producenta, nowy, hybrydowy przewód ma czarny lub pomarańczowy płaszcz zewnętrzny PUR, odporny na działanie oleju, chłodziwa oraz nie podtrzymujący palenia.

Pleciony ekran z dużą gęstością krycia zapewnia dobrą ochronę EMC przewodu przez długi okres użytkowania. igus regularnie przeprowadza ciągłe testy na wszystkich rodzajach przewodów w największym na świecie laboratorium, o powierzchni 2750 metrów kwadratowych. W serii testów przy 7,5 x d, przewody hybrydowe przetrwały ponad 8 milionów cykli bez uszkodzeń. Kolejną zaletą nowej serii przewodów jest to, że posiada amerykański atest UL, a także certyfikat EAC i CTP na rynek rosyjski.

Natychmiast dostarczany jako gotowy do podłączenia readycable

Na życzenie klienta firma igus konfekcjonuje wszystkie przewody w odpowiednie złącze. Oferując ponad 4200 przewodów napędowych wykonanych zgodnie z 24 standardami producenta, klient zawsze znajdzie najbardziej ekonomiczny przewód do swojego zastosowania. Wszystkie przewody testowane są po konfekcjonowaniu oraz otrzymują plombę pomiarową. Testując wszystkie przewody chainflex podczas ruchu w rzeczywistych warunkach, firma igus uzyskała wyjątkową pozycję jako jedyny producent na rynku, który oferuje 36-miesięczną gwarancję na cały zakres przewodów.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl
www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.de
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 3 180 pracowników na całym świecie. W 2016 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 592 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *