Studium Przypadku

Skynet zwiększa szybkość sortowania paczek dzięki crossbelt sorterowi firmy Interroll

By  | 

Firma L.A.C. Conveyors and Automation, ściśle współpracująca z długoletnim partnerem, firmą Interroll, zainstalowała gotowy system sortowania w brytyjskiej sortowni znanej firmy kurierskiej, Skynet Worldwide Express. Pionowy crossbelt sorter, będący centralnym punktem systemu, może osiągnąć szybkość sortowania 4000 paczek na godzinę.

Założona w 1972 roku firma Skynet Worldwide Express stała się największą na świecie niezależną siecią przesyłek kurierskich z ponad 1000 punktów w 209 krajach. Firma, dostarczająca wszystko od pocztówek po fortepiany, ma swoją siedzibę w Hounslow w Wielkiej Brytanii, w sąsiedztwie londyńskiego lotniska Heathrow. W ostatnim czasie, dążąc do zapewnienia wysokiej jakości obsługi, elastyczności i dbałości o szczegóły, zespół z Hounslow stwierdził, że pojemność systemu sortowania paczek jest niewystarczająca.

Obiekt magazynowy został pierwotnie wybudowany tylko do celów przechowywania, jednak firma Skynet postanowiła zainstalować nowy system sortowania, chcąc nadążyć za zwiększonym zapotrzebowaniem klientów na usługi kurierskie. Dlatego też zwróciła się do L.A.C. Conveyors, znanego w branży producenta przenośników i systemów automatyki, który z kolei zdecydował się na skorzystanie z usług i rozwiązań firmy Interroll.

Najważniejszym punktem było zainstalowanie sortownika do obsługi paczek wysyłanych do klientów z Europy i Azji, zwiększającego dokładność sortowania. Wymogiem firmy Skynet było też efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Oszczędność miejsca dzięki modułowej konstrukcji crossbelt sortera

Firma L.A.C. dokonała przeglądu trzech typów sortowników i zarekomendowała pionowy crossbelt sorter produkcji Interroll, wyróżniający się małymi gabarytami uzyskanymi dzięki modułowej konstrukcji.

“Dla przykładu, szerokość wynosząca zaledwie 1,7 m wystarcza do zainstalowania pionowego sortera z przenośnikami poprzecznymi 400 x 400 mm. Taka konfiguracja może również zaoszczędzić cenne miejsce, jeśli pełne pojemniki zostaną przetransportowane do sortownika, co jest unikalną ofertą na rynku ”, mówi Steve Nuttall, kierownik sprzedaży w LAC Conveyors.

4000 paczek na godzinę

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca dostępnego w nowej części magazynu, system został zminimalizowany tak, jak to tylko możliwe, przy czym nadal osiągał wymaganą liczbę 4000 paczek na godzinę. Zsypy sortownika zostały skonfigurowane do rozładowywania tylko z jednej strony, ponieważ zapewniło to optymalne wykorzystanie przestrzeni. Przed sortownikiem firma L.A.C. zainstalowała przenośnik taśmowy z indeksowaniem, zapewniający wstępne rozsuwanie paczek. Są one następnie skanowane, ważone i mierzone.

„Zespół Interroll współpracował z LAC i Skynet na wszystkich etapach realizacji zlecenia, oferując i wyjaśniając różne opcje, mające zapewnić optymalne działanie systemu” – powiedział Ian Gray, dyrektor sprzedaży w Interroll Ltd. „Zainstalowany w listopadzie 2018 r. w szczytowym okresie przedświątecznym, nowy sortownik pozwolił zwiększyć przepustowość, równocześnie dając możliwość rozbudowy w przyszłości.”

„Interroll i LAC dostarczyły i zainstalowały dla nas najwyższej klasy system”, powiedział Lee Smith, kierownik operacyjny w londyńskim oddziale Skynet. “Sortownik, współpracujące z nim przenośniki i urządzenia skanujące ogromnie poprawiły nasz przepływ prac, a łatwość, z jaką zespół Interroll koordynował instalację zadecydowała o zakończeniu projektu w wyznaczonym czasie.”


Zdj. 1. i 2. Pionowe crossbelt sortery firmy Interroll wyróżniają się dużą przepustowością przy małej wymaganej powierzchni


O firmie L.A.C. Conveyors and Automation
L.A.C. Conveyors and Automation posiada długą historię projektowania, produkcji i instalowania innowacyjnych systemów przenośnikowych dla najbardziej znanych firm na terenie UK. Firma posiada cztery odrębne działy obsługujące branże produkcji, logistyki, żywności i robotyki. Ten ostatni dostarcza maszyny i robotykę na zamówienie w trzech głównych działów. L.A.C. Conveyors and Automation oferuje standardowe serie przenośników taśmowych, przenośników rolkowych, modułowych przenośników taśmowych i urządzeń do transport palet, które dostosowywane są do specyfiki poszczególnych sektorów rynku.
Kontakt (Polska)
INTERROLL Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 85
03-044 Warszawa
+48 22 741 7410
pl.sales@interroll.com
www.interroll.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *