Wydarzenia

Śruby kulowe NSK uhonorowane nagrodą Monozokuri

By  | 

Podczas ceremonii wręczania prestiżowych wyróżnień Advanced Monozukuri Parts Awards 2019 firma NSK zdobyła nagrodę ´Encouragement Prize´ za śruby kulowe zgodne ze standardem DIN. Komisja konkursowa doceniła doskonałość śrub w zakresie prędkości działania i cichej pracy, jak również ich potencjał zwiększania dokładności i wydajności działania obrabiarek.

Nagrody Advanced Monozukuri Parts, przyznawane wyróżniającym się produktom, które odgrywają kluczową rolę w sektorze wytwórczym, mają na celu podkreślenie znaczenia idei Monozukuri (sprawności technologicznej, know-how i ducha japońskich praktyk produkcyjnych) oraz przyspieszenie dalszego rozwoju przemysłu i społeczeństwa.

Śruby kulowe NSK standardu DIN zdobyły nagrodę Encouragement Prize dzięki możliwości zapewnienia wartości posuwu rzędu 160 m/min – najwyższej prędkości osiąganej przez śruby kulowe z odrzutnikiem. Taka prędkość przekłada się na szybszą pracę obrabiarek i krótszy czas cykli roboczych w operacjach obróbkowych, co zapewnia oszczędności dla użytkowników.

Kolejnym czynnikiem docenionym przez jurorów był obniżony poziom szumu, który przy wartości 4 dB(A) jest niższy niż w przypadku standardowych śrub kulowych z odrzutnikiem oferowanych przez NSK.

Przyznając nagrodę, zespół sędziowski wziął pod uwagę korzyści dostępne nie tylko dla sektora produkcyjnego w Japonii, ale także dla szerszego grona użytkowników branżowych. Firma NSK, wykorzystując kompaktowy kształt charakterystyczny dla nakrętek z odrzutnikiem, stworzyła produkt zgodny ze standardami DIN, dzięki czemu śruby kulowe spełniają wymagania szerokiego grona klientów w Europie.

Oprócz wysokiej prędkości i cichej pracy istnieje więcej cech konstrukcyjnych, które wyróżniają na rynku śruby kulowe NSK zgodne ze standardem DIN. Przykładowo analiza i symulacja zachowania kulek przeprowadzona podczas opracowania produktu zapewniła płynniejszą recyrkulację kulek w obrębie nakrętki. Pozwala to obrabiarce uzyskać wyższy poziom dokładności podczas realizacji procesów cięcia części o wysokiej jakości.

Nagroda Advanced Monozukuri Parts jest wspierana przez Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii, a także Japońską Izbę Handlowo-Przemysłową. Nagrody, ustanowione w 2004 r., koncentrują się na sześciu głównych sektorach: maszynowym, motoryzacyjnym, elektrycznym i elektronicznym, wyposażenia i sprzętu dla ochrony środowiska, urządzeń medycznych oraz artykułów codziennego użytku.

Zdj. 1. Od lewej do prawej: Kazuo Miyaguchi, Prezes Centrum, Linear Technology Center, NSK Ltd.; Keitaro Oka, Zastępca kierownika, Linear Technology Center, NSK Ltd.; oraz Shigeharu Kobayashi, Starszy menedżer, Linear Technology Center, NSK Ltd.

Zdj. 2. Śruby kulowe NSK zgodne ze standardem DIN zapewniają prędkości posuwu do 160 m/min.

O NSK Europe
NSK Europe Ltd. jest europejskim oddziałem japońskiej firmy NSK produkującej łożyska z siedzibą w Tokio. Firma została założona w 1916 r. i zatrudnia obecnie około 31 tys. osób na całym świecie. Produkty i rozwiązania oferowane przez tego dostawcę dla firm przemysłowych i motoryzacyjnych można znaleźć wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się elementy związane z ruchem. Oprócz prawie wszystkich typów łożysk tocznych, portfolio firmy obejmuje zespoły łożyskowe w obudowach, technologię liniową, łożyska piast kół, łożyska przekładni i silnika oraz układy kierownicze. Firma pragnie osiągnąć perfekcję we wszystkich swoich działaniach biznesowych. Jej celem jest bycie liderem w swojej branży pod względem jakości, do czego dąży poprzez ciągły proces doskonalenia, rozwoju optymalnego produktu, optymalizację procesów produkcyjnych i proklienckie nastawienie procesów obsługi.
www.nskeurope.pl


NSK Polska Sp. z o.o.
Warsaw Branch
Ul. Migdałowa 4/73
02-796 Warszawa
Nawrocka Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
nawrocka-a@nsk.com


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *