Energetyka

VX25 Ri4Power – idealna integracja technologii systemowej do rozdziału mocy

By  | 

Rozdzielnie niskiego napięcia i rozdzielnie instalacyjne można teraz łatwo i bezpiecznie zaprojektować i wykonać w nowym systemie szaf VX25 Rittal zgodnie z IEC 61439. Projektanci urządzeń mogą wykorzystać system szyn zbiorczych VX25 Ri4Power 185mm do budowy centralnych i kompaktowych rozdzielnic o prądzie znamionowym do 2 100 A. Błyskawiczną integrację z VX25 umożliwia również VX25 Ri4Power ISV jako rozdzielnia instalacyjna do automatyki budynkowej.

VX25 Ri4Power 185 mm to systemowa technologia do bezpiecznego konstruowania rozdzielni niskiego napięcia lub rozdzielnic ze świadectwem weryfikacji konstrukcji według IEC 61439. Technologia ta umożliwia idealną integrację z nowym systemem szaf VX25 firmy Rittal. Standaryzowane zestawy montażowe dla każdej szerokości szafy ułatwiają montaż, m.in. dzięki bezotworowej konstrukcji. Zestawy montażowe pozwalają na łatwą i szybką integrację również innych komponentów obu systemów.

System VX25 Ri4Power 185 mm spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa, dzięki hermetycznej konstrukcji i zastosowaniu komponentów do niezależnego od obsługi załączania oraz rozłączania. Sprawdzona technologia adapterów ułatwia montaż kompaktowych wyłączników mocy. Zestawianie systemu 185 mm jest niezwykle proste za pomocą bardzo łatwej selekcji produktów oraz zastosowaniu programu Rittal Power Engineering.

System VX25 jest również przygotowany do modułów VX25 Ri4Power ISV do konstruowania rozdzielni instalacyjnych w przemysłowej automatyce budynku. Do łatwego montażu modułów rozbudowujących służą odpowiednie zestawy montażowe firmy Rittal. Montaż odbywa się zgodnie z normami IEC 61439 i jest udokumentowany świadectwem weryfikacji konstrukcji. Osiągnięcie wysokich stopni ochrony umożliwia sprawdzona kombinacja systemu szaf sterowniczych VX25 i modułów. W przypadku trudnych warunków rozdzielnię instalacyjną można zintegrować z szafami VX25 w wersji ze stali nierdzewnej, a zaprojektowanie modułowej konstrukcji ułatwi program Rittal Power Engineering.

W ten sposób można wykorzystać wiele zalet systemu szaf pełnogabarytowych VX25 także do konstruowania certyfikowanych rozdzielni niskiego napięcia i rozdzielni instalacyjnych. Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 Rittal oferuje projektantom urządzeń dodatkowe zalety w postaci efektywnej inżynierii, szybkiego montażu i wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

 

Zdj. 1. Projektanci urządzeń mogą wykorzystać VX25 z systemem szyn zbiorczych „VX25 Ri4Power 185mm” do budowy centralnych i kompaktowych rozdzielnic o prądzie znamionowym do 2 100 A.

Zdj. 2. Błyskawiczną integrację z VX25 umożliwia również VX25 Ri4Power ISV jako rozdzielnia instalacyjna do automatyki budynkowej.

Źródło: Rittal Sp. z o.o.


O firmie Rittal

Rittal Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Rittal GmbH & Co. KG z siedzibą w Herborn w Hesji, wiodącego światowego dostawcy systemowy szaf sterowniczych, systemów rozdziału prądu, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i serwisu. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej (ICT).

Do szerokiego spektrum zastosowań należą rozwiązania infrastruktury dla modułowych i energooszczędnych centrów przetwarzania danych, od innowacyjnych koncepcji bezpieczeństwa, aż po fizyczne zabezpieczanie danych i systemów.

Rozwiązania Rittal są dedykowane dla przemysłu i infrastruktury IT, spełniają wszelkie światowe wymagania, atesty oraz normy.

Firma Rittal GmbH & Co. KG została założona w roku 1961 i jest obecna na całym świecie z 18 fabrykami, 64 lokalnymi spółkami córkami oraz 40 agencjami. Rittal jest największą spółką wchodzącą w skład grupy Friedhelm Loh Group. Cała grupa zatrudnia ponad 11 500 pracowników i w 2011 roku wygenerowała przychody w wysokości 2,2 miliona euro.

Spółka Rittal Sp. z o.o.  została założona w 1999 roku i jest obecnie powszechnie znaną oraz rozpoznawalną marką w Polsce, gwarantującą najlepszej jakości produkty i usługi Rittal, doradztwo techniczne oraz serwis dla firm działających na polskim rynku.

Pozostałe informacje są dostępne na stronie www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.

Dane adresowe firmy Rittal:

Rittal Sp. z o.o.
Krakowiaków 48
02-255 Warszawa
www.rittal.pl


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *