Wydarzenia

Zdolności produkcyjne Interroll w Atlancie podwoją się

By  | 

Firma Interroll poinformowała o zwiększeniu mocy produkcyjnych w USA. Dodatkowa instalacja zostanie zbudowana obok istniejącej w Hiram koło Atlanty w stanie Georgia. Firma zainwestuje łącznie około 11 milionów USD w tę rozbudowę, a oddanie drugiej fabryki do użytku ma nastąpić do końca 2019 roku.

Działalność Interroll w Ameryce Północnej nadal szybko się rozwija, a sprzedaż w 2018 r. osiągnęła dwucyfrowy wzrost. Jednocześnie, firma wprowadza innowacyjne rozwiązania w szybkim tempie, aby sprostać stale zmieniającym się wymaganiom rynku. Ważne trendy biznesowe, takie jak zwiększona automatyzacja magazynów i lotnisk, a także rozwój handlu elektronicznego, nadal wspierają te pozytywne perspektywy.

„Nadal obserwujemy duży popyt na rozwiązania Interroll w obu Amerykach” – powiedział Richard Keely, wiceprezes wykonawczy dla tego regionu. „Z tego względu czynimy przygotowania poprzez podnoszenie zdolności produkcyjnych, aby zapewnić naszym klientom i użytkownikom końcowym krótkie terminy dostaw w nadchodzących latach.”

Planowany wolumen inwestycji wyniesie około 11 milionów USD (około 10,9 milionów CHF). W ramach projektu powstanie dodatkowych 121 500 stóp kwadratowych (około 11 300 metrów kwadratowych) powierzchni, z czego 15 000 stóp kwadratowych (około 1400 metrów kwadratowych) zostanie wykorzystanych jako przestrzeń biurowa.

„Dzięki powiększonej powierzchni będziemy mogli rozwijać naszą elastyczną produkcję i zwiększyć stopień automatyzacji w fabrykach” – mówi Keely.


Zdj. 1. Firma Interroll wybuduje drugą fabrykę w Hiram koło Atlanty w stanie Georgia w USA.


O firmie Interroll

Grupa Interroll jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań do transportu materiałów. Firma została założona w 1959 r. i od 1997 roku jest notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX. Interroll dostarcza integratorom systemów i producentom OEM szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: Rollers (rolki przenośnikowe), Drives (silniki i napędy do systemów przenośnikowych), Conveyors & Sorters oraz Pallet & Carton Flow (przepływowe systemy składowania). Rozwiązania Interroll znajdują zastosowania w usługach ekspresowych i pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach, w przemyśle spożywczym, odzieżowym i motoryzacyjnym oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Wśród użytkowników końcowych firmy znajdują się takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada
32 oddziały o łącznych obrotach około 559,9 milionów CHF i zatrudnia 2300 pracowników (2018).


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *