Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Firma igus odpowiedzialna ekologicznie

By  | 

Spółka igus, w tym również polski oddział wprowadza program recyclingu polimerowych prowadników kablowych. Każda firma może oddać zużyty prowadnik zamiast wyrzucać go na śmieci. Dzięki temu tworzywo trafia do powtórnego obiegu.

Spółka igus – światowy lider w produkcji dedykowanych przemysłowi rozwiązań motion plastics wprowadza proekologiczny program “eko-prowadnik igus®“, w ramach którego każda firma może oddać do recyclingu zużyty prowadnik kablowy. Co ważne – nie chodzi jedynie o prowadniki dostarczane przez igus, ale dowolnego producenta.

– Pod koniec okresu użytkowania prowadniki są zazwyczaj po prostu usuwane, razem z innymi odpadami z tworzyw sztucznych. Prawdziwy recykling występuje tutaj rzadko, ponieważ przetwarzanie odpadów w użyteczny granulat (mielenie ich) jest bardzo kosztowne – mówi Hubert Kowalczyk, manager produktu e-prowadniki igus Polska. – Nasza inicjatywa polega na tym, że Klienci wysyłają na adres naszej firmy odbieramy zużyte prowadniki i dbamy o ich recycling, czyli o to, żeby tworzywo otrzymało nowe życie.

Choć polimerowy prowadnik nie jest porównywalny z plastikowymi opakowaniami lub innymi, jednorazowymi produktami z tworzyw sztucznych, to jednak – jak każdy wyrób tego typu – generuje odpady, które stanowią poważny problem, nie tylko dla środowiska.

Kampania “eko-prowadnik igus®”, wpisuje się w politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest bliska filozofii działalności firmy.


KONTAKT Z PRASĄ w igus Polska:

Paulina Skowron
Marketing Manager

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa
Mobile: 666 842 679
Faks: 22 863 61 69
info@igus.pl

www.igus.pl


PRESS CONTACT in igus GmbH:

Oliver Cyrus
Head of PR & Advertising
Anja Görtz-Olscher
PR and Advertising

igus GmbH
Spicher Str. 1a
D-51147 Köln
Tlf.. +49 (0) 22 03 / 96 49 – 459
Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 – 631
ocyrus@igus.net
agoertz@igus.net
www.igus.de


INFORMACJA O IGUS:
Firma igus jest światowym liderem w produkcji systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. To rodzinne przedsiębiorstwo z siedzibą w Kolonii ma swoje oddziały w 35 krajach i zatrudnia około 4 150 pracowników na całym świecie. W 2018 roku firma igus wygenerowała obroty rzędu 748 milionów Euro. igus ma największe w swojej branży laboratoria badań i fabryki, dzięki czemu może w bardzo krótkim czasie zaoferować klientom innowacyjne i dostosowane do ich potrzeb produkty i rozwiązania


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *