Druk 3D

Firma RS Components przedstawia uniwersalną wielofunkcyjną biurkową drukarkę 3D firmy ZMorph

By  | 

RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora wielokanałowego, przedstawiła nową biurkową wielofunkcyjną drukarkę 3D, która oferuje trzy różne tryby pracy: drukowanie 3D metodą nakładania topionego filamentu (FFF), obróbkę CNC oraz laserowe wycinanie i grawerowanie. Nabywcy urządzenia ZMorph VX mogą liczyć na profesjonalną jakość druku, niezawodność i możliwość wyboru spośród wielu materiałów do produkcji. To drukarka dla inżynierów, projektantów, artystów i pedagogów, którzy zajmują się pojedynczymi projektami, prototypowaniem lub masową produkcją.

Model ZMorph VX jest dostępny jako podstawowy zestaw do drukowania 3D, który można ulepszyć w dowolnym momencie za pomocą dodatkowych, wymiennych głowic do wytłaczania, obróbki CNC i grawerowania laserowego, a także jako pełny zestaw, który zawiera wszystkie głowice i akcesoria.

Główny moduł drukarki ma grubą aluminiową obudowę, w której znajdują się podzespoły elektroniczne, płaski borokrzemowy stół roboczy do druku 3D, wzmocniony wózek osi X oraz ekran dotykowy LCD. W pełni automatyczny system kalibracji oferuje bezprecedensową łatwość obsługi.

Zestaw do drukowania 3D zawiera pojedynczy ekstruder do tworzyw sztucznych 1,75 mm z dyszą 0,3 mm (dostępne są również dodatkowe rozmiary dysz: 0,2 i 0,4 mm), podgrzewany stół roboczy do druku 3D, wentylator chłodzący i zestaw startowy z klejem i filamentem PLA. W przypadku drukowania 3D można korzystać z szerokiej gamy innych tworzyw sztucznych, w tym z tworzywa ABS i jego pochodnych, PVA, PET, ASA, nylonu, polistyrenu o wysokiej odporności, TPU oraz niektórych termochromowych i elastycznych tworzyw sztucznych.

Korzystanie z opcjonalnej głowicy z dwoma ekstruderami pozwala na tworzenie modeli przy użyciu dwóch różnych materiałów. Dzięki temu można na przykład drukować modele mechaniczne o wysokim poziomie szczegółowości przy wykorzystaniu materiału pomocniczego rozpuszczalnego w wodzie albo umieszczać kolorowe obrazy na obiektach 3D. Podczas wytłaczania wymienna dysza mieszająca (hot end) łączy materiały o różnych kolorach w poszczególnych proporcjach, co umożliwia uzyskanie wielu gradientów i odcieni kolorów.

Głowica CNC PRO przekształca model VX w stołową maszynę do obróbki CNC i grawerowania, która obsługuje drewno, poliwęglan, płyty z włókna węglowego, HDPE, szkło akrylowe, wosk maszynowy, płytę modelarską, materiały kompozytowe typu Dibond, laminaty miedziane do płytek drukowanych, acetal POM i piankę PVC. Stół do druku 3D można wymienić na wytrzymały aluminiowy stół roboczy CNC z gotowymi otworami, który gwarantuje płaską, stabilną powierzchnię i łatwe zaciskanie.

Głowica Laser PRO może grawerować i/lub przecinać materiały takie jak drewno, skóra, laminat miedziany, papier, tektura, filc czy kryngielit.

Oprogramowanie Voxelizer firmy ZMorph zapewnia intuicyjny interfejs użytkownika zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów, którzy chcą precyzyjnie sterować procesami druku 3D, obróbki CNC i grawerowania laserowego. Najnowsza wersja zawiera filtry 3D, które pomagają użytkownikom w przekształcaniu modeli niedrukowalnych w drukowalne za pomocą inteligentnych struktur pomocniczych.

Obszar roboczy drukarki ZMorph VX to 250 × 235 × 165 mm (w zależności od głowicy). Dokładność pozycjonowania określono na 14 mikronów dla osi X i Y oraz 0,6 mikrona dla osi Z.
Grubość warstwy wynosi 50–400 mikronów.

„Drukarka ZMorph to idealny produkt na stół roboczy, ponieważ oferuje wiele narzędzi, które pozwalają projektantom na urzeczywistnienie swoich wizji” — powiedziała Alison Hutchings, menedżer ds. międzynarodowego portfolio w firmie RS. „Jest praktyczna i uniwersalna, a wymienne głowice i szeroka gama obsługiwanych materiałów zapewniają klientom ekonomiczne, wielofunkcyjne rozwiązanie”.

Drukarka ZMorph VX jest obecnie dostępna w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components i Allied Electronics i IESA to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *