Nowości produktowe

Firma RS Components wprowadza do oferty zaawansowaną, dwukanałową stację lutowniczą RS Pro

By  | 

Solidna stacja lutownicza umożliwia jednoczesną pracę lutownicy i szczypiec oraz zapewnia profesjonalne możliwości w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE: ECM), globalnego dystrybutora wielokanałowego wprowadziła do oferty dwukanałową, inteligentną stację lutowniczą RS Pro przeznaczoną dla szerokiej grupy profesjonalistów. Dostępna teraz w niezwykle atrakcyjnej cenie 599,95 £ stacja to pierwszy produkt z serii RS Pro oferujący zaawansowane funkcje i dwa kanały.

„Ta dwukanałowa stacja lutownicza stanowi ważny element serii RS Pro”, uważa Simon Brown, wiceprezes ds. marki RS Pro. „Łączy ona moc, elastyczność i funkcjonalność w sposób niedostępny w innych urządzeniach o podobnej cenie, zapewniając dostęp do profesjonalnych możliwości lutowniczych większej rzeczy potencjalnych użytkowników”.

Najważniejszą zaletą oferującej łączną moc maksymalną 200 W stacji lutowniczej jest możliwość jednoczesnego używania lutownicy i szczypiec, które znajdują się w zestawie, oraz głównego modułu grzewczego i dwóch uchwytów narzędzi. Stacja jest niezwykle solidna i wytrzymała, a uchwyty narzędzi są wyposażone w metalowe wkładki umożliwiające umieszczanie lutownicy i szczypiec.

Moc wyjściowa lutownicy 130 W zapewnia krótki czas nagrzewania do temperatury maksymalnej wynoszący 10 sekund. Szczypce o mocy 100 W umożliwiają lutowanie i rozlutowywanie i mogą być używane z różnymi urządzeniami zamontowanymi powierzchniowo. Dodatkowo, moc maksymalna 150 W dostępna podczas używania lutownicy w trybie jednokanałowym umożliwia lutowanie dużych pól połączeniowych.

Kolejną ważną cechą stacji jest automatyczne rozpoznawanie podłączonych narzędzi lutowniczych oraz ładowanie odpowiednich parametrów, które są wyświetlane na dużym ekranie LCD urządzenia. Stacja umożliwia używanie temperatur z zakresu od 150 do 480°C oraz oferuje trzy zaprogramowane temperatury, co upraszcza obsługę. Dostępne są także tryby oszczędzania energii, w tym tryb gotowości i przechodzenia w stan uśpienia.

Oprócz głównego modułu grzewczego, dwóch uchwytów narzędzi oraz lutownicy i szczypiec w zestawie znajdują się także gąbki do czyszczenia, wtyki w wersji europejskiej i brytyjskiej oraz instrukcja. Akcesoria wymienne, takie jak lutownice w wersjach 50 W, 130 W i 150 W, szczypce i końcówki będą wkrótce dostępne w RS.

Wprowadzona do oferty stacja lutownicza RS Pro została rygorystycznie przetestowana w celu zapewnienia zgodności z wymagającymi standardami branżowymi, jest objęta trzyletnią gwarancją oraz posiada certyfikat jakości RS Pro Seal of Approval.


Informacje o RS Components

RS Components i Allied Electronics i IESA to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *