Studium Przypadku

Interroll i Conveyroll – modernizacja systemu dystrybucyjnego firmy Andrea

By  | 

Sant’Antonino, Szwajcaria; Mexico City, Meksyk. 25 września 2018. Andrea, jedna z czołowych w Meksyku marek na rynku sprzedaży katalogowej obuwia, znacznie skróciła czasy dostaw i poprawiła funkcjonowanie wewnętrznych procesów, zwiększając precyzję i jakość wysyłek. Wszystko to dzięki współpracy z firmami Interroll i Conveyroll, które umożliwiły jej podjęcie właściwych kroków w projekcie modernizacji.

Andrea, czołowa marka na rynku sprzedaży katalogowej obuwia w Meksyku, starała się usprawnić działanie swojego magazynu oraz skrócić terminy dostaw zarówno zakupów dokonywanych za pośrednictwem jej strony internetowej, jak też przesyłek wysyłanych do różnych miast w całym kraju.

Aby sprostać temu wyzwaniu, firmy Interroll i Conveyroll pracowały nad zaprojektowaniem rozwiązania logistycznego, które pozwoliłoby Andrei nie tylko efektywniej realizować wysyłkę, ale też dokładnie sprawdzać każdą paczkę dla upewnienia się, że zarówno produkt, jak i adres docelowy są poprawne.

“Po zapoznaniu się z wymogami klienta postawiliśmy sobie za zadanie zaprojektowanie rozwiązania, które mogłoby być zaadaptowane do obecnie zainstalowanego systemu. Celem modernizacji było skrócenie czasu dostawy i zwiększenie precyzji wysyłek. Pochłaniało to dotąd zbyt dużo czasu i wysiłku biorąc pod uwagę, jak ważne jest dla firmy dostarczanie przesyłek tak szybko, jak tylko jest to możliwe i przy minimalnych błędach “- skomentował Alfonso López z Conveyroll.

Opracowanie i wdrożenie projektu zajęło około 18 miesięcy (od wstępnej koncepcji do oddania do eksploatacji). “Pracowaliśmy z zespołem Conveyroll nad zaprojektowaniem takiego rozwiązania, które pozwoliłoby Andrei poprawić wskaźniki biznesowe i znacznie skrócić czas dostawy.” powiedział Stephen Cwiak, odpowiedzialny za projekt w firmie Interroll.

Ostateczna konfiguracja systemu i całość projektu dla Andrei obejmuje trzy półautomatyczne przenośniki indukcyjne do ładowania towarów do sortownika poprzecznego. Pętla sortująca o całkowitej przepustowości 6000 jednostek na godzinę stanowi “serce” systemu przenoszącego towary przez przenośnik sortownika poprzecznego do jednego ze 100 zsypów znajdujących się wokół pętli. Sterowanie na poziomie maszyny zapewnia płynne kontrolowanie systemu, który wykorzystuje tunel skanowania do identyfikacji towarów za pomocą naniesionych na nie kodów kreskowych. Informacje z kodów kreskowych są wykorzystywane do komunikacji z Systemem Zarządzania Magazynem w celu dostarczenia towarów do właściwego miejsca przeznaczenia.

Inteligentne rozwiązanie modernizacyjne potroiło przepustowość systemu

Dzięki zainstalowanej technologii, system przepływu firmy Andrea jest teraz trzykrotnie bardziej efektywny, a czasy dostaw zredukowano z 4…7 dni wcześniej do 2…3 dni obecnie.

Dodatkowo, ilość błędów zredukowano do minimum dzięki duplikowanej konfiguracji podglądu zaprogramowanej w systemie. Gwarantuje to, że każda przesyłka dotrze do właściwego odbiorcy. “Podczas sesji analizy i planowania przeanalizowaliśmy minimalne i maksymalne wymiary, a także masę przesyłek, chcąc zaprojektować rozwiązanie, które sprosta wszystkim wymogom,” dodał Alfonso López.

System przepływu towarów ma 200 wyjść, pozwalając Andrei generować cykle dostaw do wszystkich miast w Meksyku – zarówno do tamtejszych sklepów, jak i do odbiorcy końcowego. Projekt rozwiązania został wykonany w sposób zapewniający jego łatwą modyfikację i modernizację, dzięki czemu podwojenie pojemności można osiągnąć w krótkim okresie czasu.

“To był bardzo interesujący projekt, biorąc pod uwagę charakterystykę systemów Andrea, ich funkcjonowanie i przedstawione potrzeby. Bardzo satysfakcjonująca była współpraca z zespołem Conveyroll przy realizacji tego projektu”, dodał Stephen Cwiak.

                                                                  
Zdj. 1. Tunel skanowania zapewnia identyfikację towarów za pomocą kodów kreskowych


Zdj. 2. Pętla sortowania stanowi „serce” systemu zapewniającego całkowitą przepustowość 6000 jednostek na godzinę


O firmie Interroll
Grupa Interroll jest jednym z czołowych międzynarodowych dostawców rozwiązań z zakresu transportu materiałów. Firma została założona w 1959 roku i jest notowana na giełdzie SIX Swiss Exchange od 1997 roku. Dostarcza integratorom systemów i producentom przemysłowym szeroką gamę produktów i usług w następujących kategoriach: \”Rollers\” (rolki przenośnikowe), \”Drives\” (silniki i napędy przenośników), \”Conveyors & Sorters\” (przenośniki i sortery) oraz \”Pallet & Carton Flow\” (systemy magazynowe). Rozwiązania firmy Interroll znajdują zastosowanie w systemach pocztowych, handlu elektronicznym, na lotniskach oraz w przemyśle spożywczym, tekstylnym, motoryzacyjnym i innych. Produkty firmy są użytkowane przez takie marki, jak Amazon, Bosch, Coca-Cola, DHL, Nestlé, Procter & Gamble, Siemens, Walmart i Zalando. Siedziba główna Interroll znajduje się w Szwajcarii. Firma posiada globalną sieć 32 przedsiębiorstw o sumarycznym obrocie 450,7 miliona CHF. W 2017 roku zatrudniała 2100 pracowników.

Kontakt (Holding)
Martin Regnet
Global PR Manager
Interroll (Schweiz) AG
Via Gorelle 3| 6592 Sant’Antonino | Switzerland
+41 91 850 25 21
media@interroll.com
www.interroll.com
Kontakt (Polska)
INTERROLL Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 85
03-044 Warszawa
+48 22 741 7410
pl.sales@interroll.com
www.interroll.pl

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *