Raporty

Kontynuacja przeszukań w Chinach ujawnia więcej podrobionych produktów NSK

By  | 

W następstwie wcześniejszego zajęcia 23.000 podrobionych opakowań i etykiet NSK w chińskiej prowincji Hebei, dalsze działania doprowadziły do odkrycia jeszcze większej ilości fałszywych wyrobów NSK. W innej fabryce należącej do tego samego sprawcy znaleziono ponad 90.000 podrobionych opakowań łożysk oraz 10 płyt drukarskich z imitacjami projektów czterech głównych producentów łożysk (w tym NSK).

Po odkryciu cała partia opakowań została skonfiskowana i zabrana do magazynu Market Supervisory Board (MSB), lokalnego biura ds. naruszeń znaków towarowych prowadzącego sprawę w oczekiwaniu na ostateczną decyzję karną. W międzyczasie urzędnicy MSB, którzy przeprowadzili akcję zajęcia podróbek, przesłuchali sprawcę zatrzymanego na gorącym uczynku. Przyznał się do wykroczenia i wskazał przedsiębiorcę, który zamówił sfałszowane opakowania.

Liczba maszyn i rodzaj wyposażenia znalezione na terenie fabryki wskazują, jakim poziomem możliwości dysponuje wielu fałszerzy – odkryto kilka maszyn do drukowania, laminowania, sztancowania, bigowania i cięcia. Poza 90.000 fałszywych pudełek urzędnicy znaleźli także kilka stosów nie pociętych jeszcze opakowań, głównie z logo NSK.

Marka NSK stała się głównym celem fałszerzy, ponieważ od ponad 100 lat jest doceniana na całym świecie za produkcję wysokiej jakości produktów łożyskowych. Departament NSK ds. globalnego rynku wtórnego stale proaktywnie chroni wizerunek marki, ściśle współpracując z lokalnymi władzami na całym świecie. Prawo i przepisy muszą być egzekwowane wobec fałszerzy, aby chronić firmę NSK przed utratą dobrego imienia i reputacji na globalnym rynku łożysk. Kupno sfałszowanych łożysk nie tylko wprowadza w błąd użytkowników, którzy naiwnie sądzą, że otrzymują produkt wysokiej jakości za niższą cenę – stanowi także ryzyko przedwczesnych i potencjalnie niebezpiecznych uszkodzeń.

Więcej informacji o procederze fałszowania łożysk można znaleźć pod adresem www.stopfakebearings.com. Strona działa jako platforma edukacyjna zwiększająca świadomość użytkowników łożysk, tak aby stawali się coraz lepiej poinformowanymi konsumentami.


1) Maszyna drukarska odkryta w warsztacie Fot. Lingcheng

 

2) Fałszywe opakowania NSK znalezione przez urzędników podczas przeszukania Fot.Lingcheng

O NSK Europe
NSK Europe Ltd. jest europejskim oddziałem japońskiej firmy NSK produkującej łożyska z siedzibą w Tokio. Firma została założona w 1916 r. i zatrudnia obecnie około 31 tys. osób na całym świecie. Produkty i rozwiązania oferowane przez tego dostawcę dla firm przemysłowych i motoryzacyjnych można znaleźć wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się elementy związane z ruchem. Oprócz prawie wszystkich typów łożysk tocznych, portfolio firmy obejmuje zespoły łożyskowe w obudowach, technologię liniową, łożyska piast kół, łożyska przekładni i silnika oraz układy kierownicze. Firma pragnie osiągnąć perfekcję we wszystkich swoich działaniach biznesowych. Jej celem jest bycie liderem w swojej branży pod względem jakości, do czego dąży poprzez ciągły proces doskonalenia, rozwoju optymalnego produktu, optymalizację procesów produkcyjnych i proklienckie nastawienie procesów obsługi.
www.nskeurope.pl


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *