Bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Monitorowanie temperatury w spalarni odpadów niebezpiecznych

By  | 

Kompilowanie obrazów termicznych obiektów poruszających się z bardzo małymi prędkościami jest dużym wyzwaniem. Firma Fluke Process Instruments rozwiązała ten problem pomiarowy dla spalarni odpadów chemicznych. Niebezpieczne odpady są spalane w piecu obrotowym, który obraca się z prędkością 4 do 6 obrotów na godzinę. Z upływem czasu, ogniotrwała cegła chroniąca ścianę pieca ulega degradacji i musi zostać wymieniona. Przeprowadza się to w regularnych odstępach czasu z dużym marginesem bezpieczeństwa, aby zapobiec poważnemu uszkodzeniu pieca, a nawet wyciekom materiałów niebezpiecznych.

Firma Fluke Process Instruments dostarczyła system liniowej rejestracji podczerwieni Raytek CS210, będący w stanie zsynchronizować obrazy termiczne przy prędkości obrotowej wynoszącej zaledwie 2 obroty na godzinę. System wykrywa odchylenia temperatury na całej powierzchni pieca i dostarcza operatorowi instalacji informacje o jego stanie. Temperatura powłoki może wynosić od 100°C do 500°C. Punkty gorąca wskazują na utratę lub zużycie warstwy ogniotrwałej. Instalacja systemu monitorowania przyniosła znaczne oszczędności dzięki wydłużonej żywotności materiałów ogniotrwałych i skróceniu czasu przestojów.

Zdj.1. System termowizyjny wykrywa zużycie materiału ogniotrwałego i pozwala wydłużyć czas między przeglądami.


O firmie Fluke Process Instruments
Fluke Process Instruments zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kompletnej linii przyrządów do pomiaru i profilowania temperatury w podczerwieni dla aplikacji przemysłowych, utrzymania systemów i kontroli jakości. Nasze produkty, sprzedawane na rynku globalnym pod markami Raytek, Ircon i Datapaq odzwierciedlają ponad 125-letnie doświadczenie w zakresie produkcji najlepszych na świecie narzędzi i przyrządów do pomiaru temperatury.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.flukeprocessinstruments.com.


O firmie Fluke
Korporacja Fluke, założona w 1948 roku jest światowym liderem w produkcji kompaktowych, profesjonalnych elektronicznych przyrządów pomiarowych. Odbiorcami aparatury Fluke są technicy, inżynierowie i metrologowie zajmujący się instalacją, rozwiązywaniem problemów i zarządzaniem aparaturą przemysłową, elektryczną i elektroniczną oraz wykonującymi kalibrację urządzeń.

Raytek, Ircon, Datapaq i Fluke to znaki handlowe zarejestrowane przez Fluke Corporation. Nazwy rzeczywistych firm i produktów wymienione w niniejszym dokumencie mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.


Fluke Process Instruments
Raytek GmbH
Blankenburger Str. 135
13127 Berlin
Germany
Bugnard Clothilde
Phone : +49 (30) 478008-420
Fax : +49 (30) 4710251
clothilde.bugnard@fluke.com


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *