O Magazynie

Niewielki laser podczerwony do zastosowań rozpoznawania w urządzeniach przenośnych

By  | 

Technologia VCSEL zapewnia równomierne oświetlenie i dokładną identyfikację

Firma RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego dystrybutora wielokanałowego produktów oraz rozwiązań przemysłowych i elektronicznych, wprowadziła do oferty pierwszy produkt z rodziny produktów Bidos firmy Osram Opto Semiconductors. Urządzenie Bidos PLPVQ940A to kompaktowe, ekonomiczne i jednorodne źródło światła rozproszonego przeznaczone dla inżynierów projektujących systemy rozpoznawania twarzy w urządzeniach przenośnych.

Identyfikacja biometryczna jest bezpieczną, wygodną alternatywą dla zarządzania coraz bardziej złożonymi portfelami haseł. Wykorzystuje ona kamerę do rejestrowania wyjątkowych cech danej osoby – rysów twarzy, wzoru tęczówki lub układu żył w dłoni – które porównywane są z obrazami zapisanymi w systemie. Dopasowanie powoduje odblokowanie urządzenia.

Urządzenie Osram Bidos PLPVQ940A zostało zaprojektowane jako źródło światła do rozpoznawania twarzy. Oświetla ono twarz równomiernie, umożliwiając rejestrowanie wysokiej jakości obrazów w celu zapewnienia niezawodnej identyfikacji. Ponieważ wykorzystywane jest światło podczerwone, rejestrowany obraz nie podlega zniekształceniom spowodowanym oświetleniem otoczenia.

Laser VCSEL (laser o emisji powierzchniowej z pionową wnęką rezonansową) to źródło światła z monolitycznym rezonatorem laserowym, który emituje światło pionowo do powierzchni półprzewodnika, zapewniając spójne światło o ukierunkowanej emisji. Technologia VCSEL łączy w sobie wysoką gęstość mocy, jednorodne oświetlenie i prostą formę konwencjonalnej diody IRED (podczerwonej diody LED) o wąskiej szerokości widmowej i prędkości lasera. Rozbieżność wiązki jest mniejsza, montaż w urządzeniach docelowych jest łatwiejszy i bardziej ekonomiczny, a czułość długości fali na zmiany temperatury jest znacznie mniejsza niż w przypadku diody EEL (edge emitting laser). Zapewniona jest także wysoka wydajność połączenia ze światłowodem.

Urządzenie charakteryzuje się długością fali 940 nm, wydajnością do 27% i mocą wyjściową 300 mW (typowa szczytowa moc wyjściowa 600 mW). Ma formę elementu SMD o wymiarach 1,9 × 2,2 × 0,85 mm i zapewnia oświetlenie w zakresie 65° × 78°.

Model Osram Bidos PLPVQ940A jest obecnie dostępny w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components
RS Components i Allied Electronics i IESA to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com

Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *