IT

Nowa aplikacja mobilna pomaga firmie NSK w walce z podrabianymi produktami

By  | 

Firma NSK we współpracy z WBA (World Bearing Association, Światowym Stowarzyszeniem Producentów Łożysk) opracowała nową aplikację pomagającą w walce z bieżącym problemem fałszowania łożysk. W ostatnich latach firma blisko współpracowała z WBA, JBIA (Japan Bearing Industry Association, Japońskim Stowarzyszeniem Przemysłu Łożyskowego) i z lokalnymi władzami na całym świecie w celu egzekwowania prawa i przepisów wobec fałszerzy oraz wyeliminowania z rynku podrabianych łożysk.

Założona ponad 100 lat temu firma NSK jest dziś powszechnie szanowana i doceniana na całym świecie za produkcję wysokiej jakości, niezawodnych produktów łożyskowych, które są wykorzystywane w wielu różnych kluczowych branżach, włączając w to przemysł samochodowy. W rezultacie marka NSK stała się głównym celem fałszerzy. Nieuczciwi przedsiębiorcy handlujący fałszywymi łożyskami narażają nie tylko własne firmy – pozyskując i sprzedając bez skrupułów łożyska gorszej jakości – ale także użytkowników końcowych, którzy nieświadomie kupują te produkty w przekonaniu, że otrzymują »prawdziwą jakość» za niższą cenę. Dodatkowo takie łożyska cechują się wysoką podatnością na przedwczesne, nawet katastrofalne uszkodzenia, co stanowi nieodłączne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę te uwarunkowania, NSK podejmuje różnorakie działania w zakresie walki z fałszowaniem łożysk – ostatnio dołączyła do nich aplikacja ‘NSK Verify’. Umożliwia ona klientom weryfikację autentyczności łożysk poprzez skanowanie specjalnego kodu 2D umieszczonego na opakowaniu.

Kolejnym etapem działań na rzecz wyeliminowania fałszywych łożysk była współpraca NSK z kilkoma głównymi firmami łożyskowymi w zakresie opracowania kolejnej aplikacji „WBA Bearing Authenticator: WBACheck”. Najnowsza aplikacja jest w stanie ocenić autentyczność łożysk firm stowarzyszonych w WBA, także za pomocą skanowania kodów 2D. Takie szybkie działanie ułatwia klientom nabywającym łożyska od różnych firm weryfikację oryginalności produktów. Co więcej, jeśli zostanie wykryte niezarejestrowane łożysko, aplikacja sama automatycznie powiadomi NSK. Aplikacja WBACheck jest dostępna do pobrania na oficjalnej stronie WBA www.stopfakebearings.com.

Zatrzymywanie fałszerzy jest działaniem kosztownym i czasochłonnym, jednak firma NSK nie ustaje w wysiłkach ograniczających proceder handlu podrobionymi łożyskami, tak aby zapewnić klientom na całym świecie możliwość pewnego zakupu i bezpiecznego używania produktów NSK.

 

Rys.1. Skanowanie kodu 2D przy użyciu mobilnej aplikacji „NSK Verify” pozwala określić autentyczność łożysk

 

 

Rys.2. Przykłady sfałszowanych opakowań łożysk NSK zatrzymane przez policję


O NSK Europe
NSK Europe Ltd. jest europejskim oddziałem japońskiej firmy NSK produkującej łożyska z siedzibą w Tokio. Firma została założona w 1916 r. i zatrudnia obecnie około 31 tys. osób na całym świecie. Produkty i rozwiązania oferowane przez tego dostawcę dla firm przemysłowych i motoryzacyjnych można znaleźć wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się elementy związane z ruchem. Oprócz prawie wszystkich typów łożysk tocznych, portfolio firmy obejmuje zespoły łożyskowe w obudowach, technologię liniową, łożyska piast kół, łożyska przekładni i silnika oraz układy kierownicze. Firma pragnie osiągnąć perfekcję we wszystkich swoich działaniach biznesowych. Jej celem jest bycie liderem w swojej branży pod względem jakości, do czego dąży poprzez ciągły proces doskonalenia, rozwoju optymalnego produktu, optymalizację procesów produkcyjnych i proklienckie nastawienie procesów obsługi.
www.nskeurope.pl

NSK Polska Sp. z o.o.
Warsaw Branch
Ul. Migdałowa 4/73
02-796 Warszawa
Nawrocka Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
nawrocka-a@nsk.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *