Raporty

Referencje SEW-EURODRIVE – kalibrownica firmy WRAZIDŁO

By  | 

Firma WRAZIDŁO Sp. z o.o., działająca w branży metalowej i zajmująca się produkcją specjalistycznych narzędzi oraz budową maszyn dla przemysłu lotniczego i automotive, zastosowała nasz modułowy system MOVI-C® do automatyzacji produkcji w swojej najnowszej kalibrownicy Electra WR-K do precyzyjnego formowania końcówek oraz zmiany średnicy obróbki rur i profili.

Projektanci maszyny szukali nowoczesnego, kompleksowego rozwiązania, które zapewni precyzję, dokładność, wysoką dynamikę ruchu, kompaktowe wymiary oraz niezawodność. Nasi inżynierowie aplikacyjni zaproponowali niezawodne i wydajne serwomotory synchroniczne z przekładniami, które zapewniają precyzję i dynamikę ruchu.

Dwuosiowe moduły elektroniki połączone wspólną szyną DC z jednego zasilacza pozwalają na optymalizację szafy sterowniczej, natomiast kontroler serii UHX odpowiada za trajektorię ruchu, limit siły, zdalną diagnostykę oraz automatyczne ładowanie parametrów dla nowo wykrytych osi. Wykorzystanie takiej technologii gwarantuje niskie zużycie energii elektrycznej, co znacznie redukuje koszty eksploatacji w stosunku do klasycznych rozwiązań w tego typu urządzeniach.

Nasi specjaliści zapewnili klientowi wsparcie na każdym etapie – począwszy od projektu i przygotowania oferty, poprzez uruchomienie, na opiece after sales skończywszy.
Najlepszą rekomendacją dla naszej realizacji jest dalsza współpraca z klientem, która uwzględnia zastosowanie w nowej kalibrownicy wyłącznie komponentów SEW-EURODRIVE modułowego systemu MOVI-C® zamiast rozwiązań konkurencyjnych firm. I tak dotychczasowy sterownik został zastąpiony sterownikiem najnowszej generacji C, o większej mocy obliczeniowej UHX65A-0-04-N0/OMH65A-C1/MOVIRUN, podobnie jak panel DOP. Co najważniejsze – stworzony został całkowicie od nowa, pod potrzeby Klienta program sterowania urządzeniem. Dzięki temu, można powiedzieć, kalibrownica jest teraz „Powered by SEW-EURODRIVE”.

Kolejnym efektem współpracy, w którą po naszej stronie byli zaangażowani eksperci z Działu Techniczno-Szkoleniowego oraz Działu Sprzedaży z biura w Tychach, jest również materiał video (dostępny pod linkiem). Dzięki niemu możemy pokazać kolejną udaną realizację i wdrożenie modułowego systemu do automatyki MOVI-C®, natomiast firma WRAZIDŁO Sp. z o.o. może go wykorzystywać do prezentacji swoich produktów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *