Raporty

RENEX Group dystrybutorem JBC

By  | 

Grupa RENEX poinformowała o nawiązaniu współpracy dystrybucyjnej z JBC – światowej klasy producentem urządzeń i narzędzi do lutowania i napraw elektroniki.

JBC to obecnie międzynarodowa firma założona w 1929 roku w Hiszpanii. Jako jeden ze światowych liderów rynku specjalizuje się w opracowywaniu i wytwarzaniu zaawansowanych stacji lutowniczych, podgrzewaczy do PCB i pochłaniaczy oparów.

Nawiązana współpraca jest kolejnym etapem rozwoju Grupy RENEX rozszerzającym jej ofertę w zakresie urządzeń i narzędzi przeznaczonych do produkcji i naprawy pakietów i urządzeń elektronicznych. Wpisuje się to w misję Grupy RENEX dostarczania kompleksowego wsparcia dla branży elektronicznej w postaci najnowocześniejszych urządzeń i narzędzi jak również usług doradczych i szkoleniowych.

Flagowymi produktami JBC dostępnymi teraz w ofercie RENEX Group są:

  • DDPE Precision – CYFROWA STACJA DWUNARZĘDZIOWA, DO NAPRAW PRECYZYJNYCH jest urządzeniem przeznaczonym do szybkiej i precyzyjnej pracy z komponentami SMD. Jednostka sterująca DDE zarządza jednocześnie maksymalnie 2 narzędziami i jest w pełni kompatybilna z 10 różnymi narzędziami JBC – w standardzie dostarczana jest wraz z precyzyjną rączką T210 i regulowanymi mikro pęsetami AM120.
  • JNASE jest nowością w ofercie JBC i jedyną – innowacyjną stacją gorącego powietrza specjalnie zaprojektowaną do bezpiecznych napraw małych elementów o wielkości 0201, 01005 lub mniejszych nawet na bardzo gęsto osadzonych płytkach. Urządzenie zawiera aktywowany przez pedał pick&place do usuwania i pozycjonowania elementów z dużą dokładnością. Specjalne dysze (dostępne: 0,8-1,0-1,2 mm), precyzyjna regulacja temperatury i przepływu powietrza w czasie pozwalają skupić działania na wybranym elemencie.

Urządzenia marki JBC są znane w Polsce od wielu lat i cieszą się zasłużonym uznaniem wśród inżynierów serwisów i firm produkcyjnych. Dzięki nawiązanej współpracy produkty JBC będą teraz dostępne od ręki, a ich odbiorcy będą mogli korzystać z pełnego wsparcia technologicznego i logistycznego Grupy RENEX. Urządzenia JBC oraz pozostałe produkty z oferty RENEX Group można przetestować w CENTRUM TECHNOLOGICZNYM i DEMOROOM RENEX.

Więcej na www.renex.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *