Wydarzenia

RS Components pomaga we wdrożeniu najnowszych urządzeń przyciskowych i sygnałowych Siemens

By  | 

Dystrybutor ułatwia konstruktorom maszyn i paneli przejście z poprzedniej wersji przycisków na nową SIRIUS ACT 22 mm

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc (LSE:ECM), globalnego, wielokanałowego dystrybutora, podała do publicznej wiadomości, że współpracuje ściśle z firmą Siemens w celu ułatwienia klientom przejścia z poprzedniej wersji przycisków SIRIUS 3SB3 22 mm na nowy model SIRIUS ACT.

W październiku 2017 r. firma Siemens poinformowała, że rozpoczyna stopniowe wycofywanie urządzeń sterujących i sygnalizacyjnych SIRIUS 3SB3 22 mm. Proces ten jest przewidziany na dwa lata, aby klienci mieli wystarczająco dużo czasu na wdrożenie nowej serii przycisków ACT. Od października 2019 r. seria SIRIUS 3SB3 nie będzie już dostępna w ofercie firmy Siemens.

Aby pomóc klientom, takim jak konstruktorzy maszyn i paneli w migracji do serii ACT, firma RS przygotowała wykaz produktów z serii ACT, które stanowią zamienniki serii SB3. W wykazie tym, dostępnym na stronie RS, uwzględniono numery artykułów RS, kody części firmy Siemens, a także inne dane, które zapewnią klientom sprawne przejście na nową serię. Firma RS stworzyła także specjalną stronę w portalu DesignSpark — www.designspark.com, aby klienci mieli dostęp do wszystkich ważnych informacji i narzędzi w jednym miejscu.

Seria przycisków SIRIUS ACT zapewnia produkty o bardzo nowoczesnym wzornictwie. Obejmują one cztery różne wersje zapewniające klientom dostosowanie do posiadanych urządzeń. Przyciski są wyjątkowo wytrzymałe i zapewniają ochronę klasy IP69K, nawet bez osłony. Urządzenia charakteryzują się również wysoką elastycznością w zakresie komunikacji — można je podłączać za pomocą standardowego okablowania lub bezpośrednio do sterowników za pośrednictwem modułów AS-Interface, IO-Link lub PROFINET. Poza tym przyciski są bardzo łatwe w stosowaniu dzięki prostej instalacji oraz możliwości konfiguracji i składania zamówień online.

Przyciski SIRIUS ACT są dostępne w RS w krajach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.


Informacje o RS Components

RS Components i Allied Electronics to marki handlowe spółki Electrocomponents plc, globalnego wielokanałowego dystrybutora produktów dedykowanych inżynierom. Oferujemy ponad 500 tysięcy produktów przemysłowych i elektronicznych, pochodzących od ponad 2500 wiodących dostawców oraz świadczymy szeroką gamę usług na najwyższym poziomie ponad milionowi klientów. Działając w 32 krajach, dostarczamy produkty różnymi kanałami i wysyłamy ponad 50 tysięcy paczek dziennie.

Spółka Electrocomponents jest notowana na londyńskiej giełdzie Papierów Wartościowych i w roku finansowym  zakończonym piątek, 31 marca 2018 roku osiągnęła przychody rzędu 1,71 mld funtów brytyjskich.

Więcej informacji na stronie: pl.rs-online.com


Kontakt dla prasy:
RS Components GmbH
Frank Behrens
Hessenring 13 b
64546 Mörfelden-Walldorf
Tel: 0049 6105 401 803
frank.behrens@rs-components.com

Twitter: @RSOnline_PL; @RSComponents; @designsparkRS
RS Components on LinkedIn
http://www.linkedin.com/company/rs-components

Relevant Links:
Electrocomponents plc
www.electrocomponents.com
RS Components
pl.rs-online.com
DesignSpark
http://www.designspark.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *