Wydarzenia

Śruby kulowe z wymiennymi kombinacjami nakrętek i wałów

By  | 

Na targach EMO 2019 NSK zaprezentuje nowe serie śrub kulowych umożliwiające swobodne łączenie nakrętek i wałów. Taka konstrukcja ułatwia hurtownikom oraz użytkownikom końcowym magazynowanie i kupno wysokiej jakości śrub kulowych w małych partiach.

Jako wysoko precyzyjne elementy napędowe śruby kulowe zawsze są konstruowane według specyfikacji klienta i dostosowywane do konkretnego zadania. Producent następnie dostarcza poszczególne zespoły nakrętek i wałów, które zostały fabrycznie do siebie dopasowane w celu zapewnienia żądanego napięcia wstępnego.

Na targach EMO firma NSK, największy światowy producent precyzyjnych śrub kulowych, zaprezentuje nowe serie produktów, które nie wymagają indywidualnie dopasowanych kombinacji nakrętka-wał. Zamiast tego będzie można dowolnie wymieniać nakrętki i wały na zasadzie wzajemnej zamienności.

Nowe śruby kulowe NSK z zamiennymi elementami, oparte o szybkobieżne, niskoszumowe produkty z serii BSS, są dostępne w klasie precyzji C7. Charakteryzują się zakresem średnic wałów od 15 mm do 32 mm i skokiem roboczym od 5 mm do 20 mm. Wymiary kołnierza i otworów montażowych, jak również klasy tolerancji spełniają wymagania normy DIN 69051 (ISO 3408). Opcjonalnie korpus nakrętki może być wyposażony w jednostkę samosmarującą K1.

Dzięki swoistej konstrukcji zespoły śrub kulowych są standardowo dostarczane z bardzo małym luzem osiowym. W razie potrzeby można wygenerować żądane napięcie wstępne, zmieniając wielkość kulek u dystrybutora firmy, bądź bezpośrednio w NSK.

Nowe serie to optymalne rozwiązanie do zastosowań obejmujących systemy typu «wybierz i umieść» oraz zautomatyzowane systemy przenoszenia do montażu, przeładunku i transportu wewnętrznego.
Swobodna możliwość wzajemnego dopasowania nakrętki i wału ma tę zaletę dla użytkowników, że wymaganą śrubę kulową można po prostu pobrać lub zamówić z magazynu, a następnie przyciąć na długość we własnym zakresie albo u autoryzowanego dystrybutora NSK. W ten sposób użytkownik zyskuje większą elastyczność oraz szybką dostępność śrub kulowych w indywidulanych rozmiarach, np. gdy są potrzebne do specyficznych maszyn czy prototypów.

NSK na targach EMO 2019: hala 7, stoisko B34

Zdj.1. W nowej serii śrub kulowych nakrętki i wały zostały zaprojektowane zgodnie z zasadą wzajemnej zamienności


O NSK Europe
NSK Europe Ltd. jest europejskim oddziałem japońskiej firmy NSK produkującej łożyska z siedzibą w Tokio. Firma została założona w 1916 r. i zatrudnia obecnie około 31 tys. osób na całym świecie. Produkty i rozwiązania oferowane przez tego dostawcę dla firm przemysłowych i motoryzacyjnych można znaleźć wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się elementy związane z ruchem. Oprócz prawie wszystkich typów łożysk tocznych, portfolio firmy obejmuje zespoły łożyskowe w obudowach, technologię liniową, łożyska piast kół, łożyska przekładni i silnika oraz układy kierownicze. Firma pragnie osiągnąć perfekcję we wszystkich swoich działaniach biznesowych. Jej celem jest bycie liderem w swojej branży pod względem jakości, do czego dąży poprzez ciągły proces doskonalenia, rozwoju optymalnego produktu, optymalizację procesów produkcyjnych i proklienckie nastawienie procesów obsługi.
www.nskeurope.pl

NSK Polska Sp. z o.o.
Warsaw Branch
Ul. Migdałowa 4/73
02-796 Warszawa
Nawrocka Agnieszka
Phone : +48 22 6451525
Fax : +48 22 6451529
nawrocka-a@nsk.com

NSK Deutschland GmbH
Harkortstraße 15
40880 Ratingen
Pilath Marie-Dominique
Phone : +49 2102 4811280
Fax : +49 2102 4812290
pilath-m@nsk.com


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *