Wydarzenia

Tytuł Mistrza Polski w Lutowaniu 2019 zdobyty!

By  | 
Drugiego dnia MISTRZOSTW POLSKI W LUTOWANIU – RSC 2019 zmierzyli się profesjonaliści reprezentujący firmy z całej Polski. Była to już czwarta edycja Mistrzostw, które na stałe wpisały się w kalendarz ważnych imprez branży elektronicznej. Z roku na rok ranga imprezy systematycznie wzrasta i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku zawody odbyły się w nowo powstałym Centrum Technologicznym Firmy RENEX we Włocławku, pod patronatem Prezydenta Miasta Włocławka.

Ze względu na ogromne zainteresowanie organizatorzy wprowadzili limity uczestnictwa do dwóch zawodników z jednej firmy. W wielu firmach przeprowadzano eliminacje wewnętrzne i szkolenia, które pozwoliły wyłonić najlepszych reprezentantów.

Rywalizacja 70 zawodników w 5 grupach eliminacyjnych wyłoniła czternastu finalistów:

 1. Piotr Grajda (OXIPRINT, Zielonka)
 2. Anna Zdanowska (ELTWIN, Stargard)
 3. Cezary Puchowski (3SHAPE, Szczecin)
 4. Mariusz Kaźmierczak (ELEMAR, Ostrów Wielkopolski)
 5. Rafał Walczak (BORNICO, Radom)
 6. Michał Czerwiec (BORNICO, Radom)
 7. Arkadiusz Kochański (HANZA, Brzeg Dolny)
 8. Grzegorz Szymańczuk (G-TRONIXREWORK, Pruszcz Gdański)
 9. Sebastian Czop (FIDELTRONIK, Kraków)
 10. Bartłomiej Maślany (ART-CAFE, Rymanów)
 11. Jakub Goławski (ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH I TELEKOMUNIKACYJNYCH, Olsztyn)
 12. Karol Robaczewski (JABIL POLAND, Kwidzyn)
 13. Joanna Klepinowska (HANZA, Brzeg Dolny)
 14. Grzegorz Maliszewski (MEDIARECOVERY, Katowice)

Ostateczną rozgrywkę i tytuł Mistrza Polski w Lutowaniu 2019 wygrał nauczyciel przedmiotów zawodowych – Jakub Goławski. Prestiż reprezentanta będącego Mistrzem Polski w Lutowaniu przypadł Zespołowi Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Nagrodą dla zwycięzcy była kwota 3 000 PLN. Organizator – firma RENEX pokryje również koszta wyjazdu Mistrza, już jako reprezentanta Polski na Mistrzostwa Świata i Europy w lutowaniu odbywających się podczas targów PRODUCTRONICA 2019 w Monachium. Michał Czerwiec – ubiegłoroczny Mistrz Polski w Lutowaniu zajął ósme miejsce.

Drugie miejsce zajął Grzegorz Szymańczuk, Mistrz Europy w Lutowaniu z 2017 roku, reprezentujący G-TRONIXREWORK Pruszcz Gdański. Nagrodami za zajęcie drugiego miejsca była kwota 2000 PLN oraz zestaw narzędzi serwisowych LINDSTRÖM.

Na miejscu trzecim znalazł się Cezary Puchowski reprezentujący firmę 3SHAPE Szczecin, zdobywając nagrody: kwotę 1000 PLN oraz zestaw narzędzi serwisowych LINDSTRÖM.

Nagrody za drugie i trzecie miejsca wręczali przedstawiciele światowych marek – Tagarno i IPC. Nagrodę zwycięzcy wręczali właściciele firmy RENEX – Państwo Marzena i Predrag Topić.

Jak podkreślają organizatorzy – firma RENEX – i sędziowie – poziom zawodników jest z roku na rok coraz wyższy. Rywalizacja często toczy się do ostatnich sekund przewidzianego czasu. Wszyscy finaliści wykazali się najwyższymi umiejętnościami, opanowaniem i wiedzą z zakresu montażu płytek PCB.

Na uczestników, podobnie jak pierwszego dnia imprezy, czekały również trzy konkursy dodatkowe. W pierwszym „Znajdź i Wygraj” –  uczestnicy odpowiadając na pytania wykazywali się spostrzegawczością i umiejętnościami szacowania. Zaskakująco trzy pierwsze miejsca w konkursie zajęli przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych z Olsztyna. Najbardziej precyzyjnych odpowiedzi spośród nich udzielił Jakub Goławski wygrywając, oprócz tytułu Mistrza Polski w Lutowaniu w 2019, również ten konkurs.

Drugi konkurs „Zdjęcie z Plakatem” odbywał się w sferze Internetu. Na fanpage’u organizatora uczestnicy umieszczali zdjęcia z plakatem Mistrzostw. Najpopularniejszym zdjęciem – z największą liczbą polubień okazało się natomiast zdjęcie Kewina Gluszko, pt. „Plan na tegoroczne Mistrzostwa – wygrana”.

Podobnie jak na niedawnych targach Automaticon bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również „Zawody w Skręcaniu”. Chętni znów mogli sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się wkrętakiem elektrycznym. Tym razem najlepszym monterem okazał się Michał Lewczuk, któremu udało się wykręcić i wkręcić 14 śrub w imponującym czasie 1:28”18. Pobił on tym samym dotychczasowy rekord Marcina Wołuckiego – 1 min 29 sek.

Na wydarzeniu zaprezentowano również odzież antystatyczną firmy REECO oraz Robota Lutowniczego REECO.

Uczestnicy wydarzenia zwiedzali nowo-powstałe Centrum Technologiczne RENEX, gdzie mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami ze sfery robotyki i automatyzacji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty z zakresu robotyki i elektroniki.

Organizatorem wydarzenia od czterech lat jest firma RENEX jedna z największych polskich firm z branży elektronicznej. Firma szczyci się świadczeniem kompleksowego wsparcia dla przemysłu elektronicznego. Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Lutowaniu, organizowane przez firmę już po raz czwarty, zbiegają się z obchodami 30-lecia działalności.

Od 20 lat firma RENEX promuje wiedzę z zakresu projektowania i produkcji elektroniki. RENEX EEC jest największym Centrum Szkoleniowy IPC w Europie i przeszkoliła do tej pory ponad 30 tysięcy specjalistów.

Więcej informacji oraz relacje wideo z wydarzenia na rsc.zone oraz na fanpage’u RSC.

This slideshow requires JavaScript.


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *