Nowości produktowe

Większa wydajność: Nowe monolityczne wiertło z węglików o geometrii SGL-Point

By  | 

Kennametal zapewnia producentom z sektora lotniczego i energetycznego bezprecedensowe parametry wiercenia.

Firma Kennametal wprowadza do oferty kolejne wysokowydajne narzędzie skrawające- monolityczne wiertło B21*SGL z węglików z chłodzeniem wewnętrznym. Jest to wiertło o opatentowanej geometrii, pokrywane powłoką AlTiN w procesie PVD. Zostało zaprojektowane do wykonywania otworów w stali nierdzewnej oraz stopach niklu i kobaltu. Zapewnia zwiększoną wydajność i dłuższy czas pracy w aplikacjach z zakresu energetyki i lotnictwa, wymagających przewidywalnych wierceń i dużej produktywności.

»W testach przeprowadzonych przez klientów, B21*SGL konsekwentnie przewyższa konkurencyjne modele, pozwalając wykonać więcej wierceń w krótszym czasie przy poprawionej prostoliniowości otworów i jakości powierzchni. Nowa konstrukcja praktycznie eliminuje ryzyko wykruszeń naroży i narostu, prowadzących do uszkodzenia wiertła. A dzięki opatentowanemu podcięciu, zapewniono najmniejszą siłę skrawania spośród dostępnych na rynku wierteł, umożliwiając wydajne wiercenie nawet w delikatnych detalach», powiedział Frank Martin, menadżer produktu z działu wierteł pełnowęglikowych.

Jednym z problemów związanych z tymi materiałami jest ich tendencja do przyklejania się do narzędzia, co prowadzi do narostu na krawędzi skrawającej i wykruszeń naroży. Opatentowana geometria rowka w B21*SGL, polerowana krawędź tnąca, negatywowa łysinka na narożu i odpowiedni do odprowadzania wióra kształt rowka niwelują te efekty, jednocześnie ułatwiając usuwanie wióra i zmniejszając siły skrawania. Dodając do tego niezwykle odporny na ścieranie gatunek KCMS15 o wysokiej zawartości aluminium, otrzymuje się wiertło, które nie tylko wykonuje więcej otworów w przeliczeniu na narzędzie, ale robi to szybciej i bardziej przewidywalnie.

»Wielu naszych klientów zauważyło, że żywotność narzędzia wzrosła od 2 do 6 razy przy obróbce różnych wymagających materiałów, nawet po zwiększeniu szybkości posuwu do 50% w niektórych przypadkach,» powiedział Martin.

Wykonywanie otworów jest krytycznym procesem obróbki, szczególnie dla producentów turbin. Ze względu na to, że operacja wiercenia zwykle występuje pod koniec cyklu produkcyjnego, gdy obrabiane przedmioty zyskują swoją największą wartość, zepsute wiertło może uszkodzić lub nawet zniszczyć komponenty warte dziesiątki tysięcy dolarów.

»Te nowe, monolityczne wiertła z węglików mogą być niezwykle przydatne dla każdego, kto musi wiercić dużą liczbę otworów w inconelu, tytanie, stalach nierdzewnych serii PH i innych stopach wysokotemperaturowych. Jest to szczególnie istotne dla producentów z sektora lotniczego i kosmicznego, biorąc pod uwagę ogromną presję na zwiększenie produkcji silników lotniczych programu LEAP», powiedział Matthieu Guillon, Key Account Manager z Aerospace.

Geometria rowka w wiertle B21*SGL wykazuje zwiększający się kąt natarcia, zapewniając płynne formowanie wióra i zmniejszoną siłę skrawania, a łysinki zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec wykruszeniu.

Geometria rowka w wiertle B21*SGL wykazuje zwiększający się kąt natarcia, zapewniając płynne formowanie wióra i zmniejszoną siłę skrawania, a łysinki zostały zaprojektowane tak, aby zapobiec wykruszeniu.

Złomowanie drogiej części, takiej jak obudowa silnika z powodu złamanego narzędzia, jest niedopuszczalne. Monolityczne wiertło B21*SGL z węglika zapewnia bardzo dobre parametry i bezpieczeństwo procesu.

Złomowanie drogiej części, takiej jak obudowa silnika z powodu złamanego narzędzia, jest niedopuszczalne. Monolityczne wiertło B21*SGL z węglika zapewnia bardzo dobre parametry i bezpieczeństwo procesu.


O firmie Kennametal
Firma Kennametal Inc., posiadając ponad 80-letnie doświadczenie na pozycji lidera technologicznego, pomaga swoim klientom zwiększyć produktywność dzięki naukom materiałowym, oprzyrządowaniu i rozwiązaniom zwiększającym odporność na zużycie. Klienci z sektora lotniczego, robót ziemnych, energetyki, inżynierii ogólnej i transportu zwracają się do Kennametal o pomoc przy zwiększaniu precyzji i efektywności. Każdego dnia około 10 tys. pracowników pomaga klientom z ponad 60 krajów zachować konkurencyjność na rynku. Firma Kennametal wygenerowała prawie 2,4 mld USD przychodów w roku fiskalnym 2018. Dowiedz się więcej na www.kennametal.com.

Kennametal Polska, Sp. z.o.o.
ul. Bolesława Krzywoustego 7
61-144 Poznań, Poland
FRYZA Anna
Phone : + 48 61 6656500
Fax : + 48 61 6656504
anna.fryza@kennametal.com

Kennametal Inc.
1600 Technology Way
PO Box 231
Latrobe, PA 15650-0231
USA
GROMOLL Carsten
Phone : +1 724 539 8033
carsten.gromoll@kennametal.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *