Napędy i sterowanie

ECDriveS® – układ napędowy do systemów transportu niewielkich obciążeń

By  | 

ECDriveS® to kompleksowe rozwiązanie systemów napędowych dla lekkich przenośników obejmujące sterowanie i napędy oraz zasilane napięciem 24V. Proste, wydajne i korzystne cenowo, które będzie można zobaczyć w czasie targów TAROPAK.

TAROPAK to największe targi dla branży opakowań i dlatego SEW-EURODRIVE, lider techniki napędowej i profesjonalista w automatyzacji produkcji, zaprezentuje na nich kompleksową ofertę dla branży opakowań, a także dla branży napojowej, spożywczej i logistycznej.

TAROPAK (1-4 października) to największe targi dla branży opakowań – począwszy od papierowych, poprzez szklane i metalowe, na tych z tworzyw sztucznych skończywszy. Kolejne edycje imprezy to ponad setka nowości mających zastosowanie w tych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowania oraz rozwiązania związane z etykietowaniem. W czasie targów TAROPAK, firma SEW-EURODRIVE zaprezentuje pełną ofertę produktów dla całego łańcucha produkcji. Co to znaczy?

Po pierwsze, dla branży opakowań SEW-EURODRIVE, lider techniki napędowej, oferuje napędy niezbędne w logistyce surowców, czyli m.in. motoreduktory, napędy z powłoką ochronną XCO oraz układ napędowy do transportu niewielkich ładunków ECDriveS®. Po drugie, SEW-EURODRIVE jako profesjonalista w automatyzacji, oferuje branży opakowań, napojowej i logistycznej modułowy system automatyki MOVI-C®, serwomotory, serwoprzekładnie oraz elektromechaniczne elektrocylindry serii CMS. Po trzecie, w zakresie logistyki produktów SEW-EURODRIVE zaprezentuje w czasie targów TAROPAK modele z serii MOVIFIT®, MOVIGEAR®, MOVIMOT® oraz silniki sterowane elektronicznie DRC. Przyjrzyjmy się jednak bliżej ECDriveS®.

Mamy tu do czynienia z napędami prądu stałego o mocy ciągłej wynoszącej 40W oraz do 100W mocy dynamicznej. Napędy zostały zoptymalizowane pod kątem zakresu mocy typowych dla przenośników rolkowych stosowanych w systemach transportu niewielkich obciążeń. ECDriveS® charakteryzują się nie tylko prostą obsługą – wystarczy podłączyć i są gotowe do użycia – ale również imponującymi możliwościami konfiguracji. Integracja i uruchomienie jest bardzo proste, a ich wytrzymałość oraz trwałość zapewniają długoletnią eksploatację.

ECDriveS® stanowi uzupełnienie dotychczasowego portfolio produktów firmy SEW-Eurodrive, motoreduktorów i decentralnej techniki sterowania dla intralogistyki, w niższym zakresie mocy.

Zalety

 • Moc 40W z możliwością przeciążenia nawet do 100W
 • Sterowanie binarne lub poprzez sieci przemysłowe oparte o Ethernet
 • Zasilanie napięciem 24V DC
 • Duże możliwości konfiguracji
 • Wysoki stopień ochrony IP54 (opcja IP66)
 • Wbudowany enkoder

Korzyści z zastosowania

 • Oszczędność czasu projektowania, cała technika napędowa od jednego dostawcy: SEW-EURODRIVE
 • Krótki czas połączenia i uruchomienia
 • Duża dynamika lub możliwość transportu cięższych ładunków dzięki wysokiej wartości dopuszczalnego przeciążenia
 • Przyszłościowe sieci komunikacyjne
 • Możliwość pozycjonowania
 • Dzięki odseparowanemu sterownikowi, brak problemów z odprowadzaniem ciepła

Właściwości

 • ECDriveS® to napędy o mocy ciągłej wynoszącej 40W, a ich zdolność przeciążeniowa to 250%. Przy tym istnieje możliwość połączenia wytrzymałej obustronnie łożyskowanej przekładni planetarnej z wydajnym silnikiem z magnesem trwałym (BDLC).
 • Zintegrowany enkoder umożliwia precyzyjną regulację prędkości oraz zastosowanie regulowanych ramp hamowania do precyzyjnego oraz niezależnego od obciążenia pozycjonowania transportowanych materiałów.
 • Ochronę silnika zapewniają termistory, które stale monitorują aktualną temperaturę silnika.
 • Poza tym elektroniczna tabliczka znamionowa daje możliwość automatycznego uruchomienia napędów. Żaden inny system nie zapewnia tak sprawnej i szybkiej instalacji. Sterowanie silnika może być realizowane poprzez PROFINET IO, Ethernet IP, Modbus TCP lub EtherCAT, jak również binarnie. Uzupełnienie systemu stanowią moduły I/O.

Do możliwych obszarów zastosowania zaliczyć można wszystkie zadania systemów transportu niewielkich obciążeń do 40 W – eksploatowanych w trybie pracy ciągłej S1.

Dowiedz się więcej.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *